İspanya Polisi Ünlülere Saldıran İnternet Korsanını Tutukladı

blank
İspanya Polisi Ünlülere Saldıran İnternet Korsanını Tutukladı

İçerik: İspanya Polisi Ünlülere Saldıran İnternet Korsanını Tutukladı

İspanya Polisi Ünlülere Saldıran İnternet Korsanını Tutukladı. Yetkililer, Temmuz 2020’de Twitter ünlüleri hack’lerine katılanları hâlâ sıkı sıkıya tutuyor. İspanya Ulusal Polisi, 130’dan fazla Twitter hesabının ele geçirilmesine karıştığı iddiasıyla ABD’nin talebi üzerine İngiltere vatandaşı Joseph O’Connor’ı tutukladı.

Yetkililer, O’Connor’ın kampanyaya nasıl katkıda bulunduğunu detaylandırmadı, ancak O’Connor ayrıca TikTok ve Snapchat hesaplarını ele geçirmek ve “genç” bir kurbanı siber taciz etmekle de suçlandı.

O’Connor, yetkisiz bilgisayar erişimiyle ilgili altı, siber saldırı için iki ve gasp ve tehdit için birer olmak üzere toplam on suçlamayla karşı karşıya.

Twitter, Apple, Uber, Elon Musk ve nihayetinde ABD Başkanı Joe Biden dahil olmak üzere çok çeşitli şirketler ve kişilikler için güvenliği ihlal edilmiş hesapları ele geçiriyor. Saldırganlar, görünüşe göre, dahili Twitter araçlarına erişmek ve bir Bitcoin dolandırıcılığını teşvik etmek için sosyal mühendisliği kullandılar.

Polisin, iddia edilen beyni, daha sonra 30 suçlamayı kabul eden genç hacker Graham Ivan Clark’ı tutuklaması uzun sürmedi.

Sonuç olarak O’Connor’ın tutuklanması bir suç örgütünü devirmeyecek. Bununla birlikte, ABD yetkililerinin olası sosyal medya korsanlarına bir mesaj göndermek istedikleri açık – bu failler, saldırılardan birincil olarak sorumlu olmasalar bile ciddi suçlamalarla karşı karşıyalar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: İspanya Polisi Ünlülere Saldıran İnternet Korsanını Tutukladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör