Yeni iPhone Güncellemeleri İle WhatsApp Arama Arayüzü Değişti

blank
Yeni iPhone Güncellemeleri İle WhatsApp Arama Arayüzü Değişti

İçerik: Yeni iPhone Güncellemeleri İle WhatsApp Arama Arayüzü Değişti

Yeni iPhone Güncellemeleri İle WhatsApp Arama Arayüzü Değişti:

iPhone için WhatsApp, devam eden bir aramaya kişi eklemeyi kolaylaştırmak ve başladıktan sonra bile bir grup görüşmesine katılmalarına izin vermek için bir güncelleme sunuyor. Çağrı arayüzündeki değişiklik ilk olarak bu ayın başlarında iPhone kullanıcıları için yeni bir beta sürümünde fark edildi. iPhone için yeni WhatsApp sürümü, arşivlenmiş sohbetleri, bu sohbetlere yeni mesajlar geldiğinde bile arşivlenmiş ve sessizde kalacak şekilde günceller.

Yeni arama arayüzü, WhatsApp for iPhone sürüm 2.21.140’ın bir parçasıdır. Apple’ın FaceTime’ının grup aramalarını nasıl etkinleştirdiğine benziyor ve kullanıcıların bir grup aramasında kimlerin orada olduğunu görmelerine izin veriyor. Ayrıca, arama menüsünü alttan yukarı kaydırarak ve Kişi Ekle seçeneğine dokunarak arama sırasında diğer kişileri sohbete davet edebilirsiniz. Ayrıca, başlangıçta aramayı kabul edemeyen bir kişiyi grup aramasından da arayabilirsiniz.Arayüz, grup aramaları için mevcut değişikliklerin yanı sıra, benzer düğmeler ve kontrollerle bire bir görüşme deneyimini de yeniliyor.

Arayüz düzeyindeki değişikliklere ek olarak, güncellemenin sürüm notları, yeni WhatsApp sürümünün, birkaç gün önce test edilen ve bu hafta başlarında kullanıma sunulan birleştirilebilir grup çağrıları getirdiğinden bahseder.

Güncellenmiş iPhone için WhatsApp, arşivlenmiş sohbetlerin davranışını da değiştiriyor; bununla, bu numaralardan yeni mesajlar geldiğinde bile sohbetler arşivlenmiş ve sessize alınmış durumda kalacak. Bu, daha önce arşivlediğiniz sohbetlerin yeni bir mesaj aldıklarında arşivden çıkarılmayacağı anlamına gelir. Ancak, Ayarlar > Sohbetler > Sohbetleri Arşivlenmiş Tut’a giderek bu değişikliği varsayılan olarak devre dışı bırakabilirsiniz.

WhatsApp ayrıca değişiklik günlüğünde, güncellemenin bir mesaj oluştururken indirdiğiniz çıkartmalardan ilgili çıkartmaları bulmanıza yardımcı olacak çıkartma önerileri getirdiğini belirtti. Mayıs ayında test aşamasında tespit edildi ve son birkaç gündür Android kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor.

Güncellenmiş WhatsApp’ı iPhone’unuza App Store’dan indirebilirsiniz. WhatsApp’ın değişiklik günlüğünde yeni özelliklerin önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacağını belirttiğini, bu nedenle bunları hemen alamayabileceğinizi belirtmek önemlidir. Uygulamanın boyutu 178 MB’dir ve en az iOS 10.0 gerektirir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni iPhone Güncellemeleri İle WhatsApp Arama Arayüzü Değişti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Yeni iPhone’un Always-on Display Özelliği Olabilir

Yeni iPhone’un Always-on Display Özelliği Olabilir: Bir sonraki iPhone’un her zaman açık bir ekrana sahip …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör