Google, 2020 Tokyo Olimpiyatlarını Doodle Oyunu ile Kutladı

blank
Google, 2020 Tokyo Olimpiyatlarını Doodle Oyunu ile Kutladı

İçerik: Google, 2020 Tokyo Olimpiyatlarını Doodle Oyunu ile Kutladı

Google, 2020 Tokyo Olimpiyatlarını Doodle Oyunu ile Kutladı:

Google, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nın başlangıcını kutlamak için şimdiye kadarki en büyük Doodle oyunu olan Doodle Champion Island’ı piyasaya sürdü. Oyun, arama ana sayfasındaki doodle’ı tıkladığınızda başlar ve sizi bir spor festivalinin sürmekte olduğu bir adaya götürür. Ana karakter, adayı keşfetmek ve dahil edilen tüm oyunları ve yan görevleri tamamlamak için yola çıkan bir kedi karakteri olan Lucky olarak adlandırılır. Doodle Champion Island yedi spor mini oyunu, efsanevi rakipler ve düzinelerce cesur yan görevle dolu.

Doodle Champion Island oyununun ana karakteri Lucky, yedi kutsal parşömenin hepsini toplamak için her spor şampiyonunu yenmeli ve Champion Island’daki ekstra gizli görevleri tamamlamalıdır. Spor şampiyonları arasında Masa Tenisi için Tengu, Kaykay için Tanuki, Okçuluk için Yoichi, Rugby için Oni, Sanatsal Yüzme için Prenses Otohime, Tırmanma için Fukuro ve Maraton için Kijimuna yer alıyor. Oyun, klavyedeki yön tuşları ve herhangi bir işlem için boşluk tuşu kullanılarak oynanabilir.

blank

Doodle Champion Island Games’in ara sahne animasyonları ve karakterleri, Japonya merkezli animasyon stüdyosu STUDIO4°C tarafından oluşturuldu. Firma, ülkenin her yerinden çok tanınan karakterlerle hikayeler ve halk hikayeleri belirlediğini iddia ediyor. Ardından, bu masalları ve karakterleri oyuna dahil olan spor etkinliklerinin her biriyle ilişkilendirdiler ve bu benzersiz hikayelerden her etkinlik şampiyonunu seçtiler. Takım maskotları ve şehirdeki Kappa, Yatagarasu, aslan dansı gibi karakterler de Japonya’daki popülerliklerine göre seçildi.

Doodle Champion Island’ın erişimi, Google tarafından etkileşimli bir harita aracılığıyla gösteriliyor ve dünyanın birçok yerinde erişilebilir görünüyor. 2020 Tokyo Olimpiyatları’na 200’den fazla ülke katılıyor. 17 günlük ilişki, ülkelerin hepsi altın madalya için yarışan bir dizi spor dalında rekabet edecek. Hindistan’ı temsil eden Mary Kom, Sania Mirza, Saurabh Chaudhary ve PV Sindhu gibi sporcular Tokyo’da.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, 2020 Tokyo Olimpiyatlarını Doodle Oyunu ile Kutladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör