Gorilla Glass Yeni Teknolojisini Tanıttı

blank
Gorilla Glass Yeni Teknolojisini Tanıttı

İçerik: Gorilla Glass Yeni Teknolojisini Tanıttı

Gorilla Glass Yeni Teknolojisini Tanıttı:

Telefon ekranlarını fetheden Corning, Gorilla Glass’ı el cihazı kameralarına getiriyor. Şirketin DX ve DX+ hasara dayanıklı cam serisi, bundan sonra Samsung cihazlarından başlayarak mobil kamera lens kapakları için mevcut olacak. Ek korumanın yanı sıra Corning, teknolojisinin akıllı telefon kameralarının optik performansını iyileştirebileceğini iddia ediyor.

Şirkete göre, DX camı esasen kamera kapak merceğinden daha az ışığın yansımasına neden oluyor. Şu anda, yansıma önleyici kaplama kullanılsa bile, iletilen ışığın yaklaşık yüzde 92’si bir akıllı telefon kamerasına giriyor. Corning, dışarıda DX/DX+ ile bir kamera merceğinin ışığın yüzde 98’ini yakalayarak gölgelenme gibi optik sorunları azaltmaya yardımcı olabileceğini söylüyor. Bu yansımalara genellikle gün ışığında veya düşük ışık koşullarında parlak bir ışık kaynağı neden olur. Mercek yüzeylerine uygulanan parasoley ve kaplamalar, hayalet yansımalar olarak da bilinen gölgelenmeyi bastırmaya yardımcı olabilir.

Bazı akıllı telefon üreticileri, sorunu çözmek için zaten uzman tedarikçilerle çalışıyor. Hem Sony hem de Vivo, ileri teknoloji telefonlarında parlamaları, gölgelenmeyi ve yansımaları azaltırken ışık iletimini artırmak için bir Zeiss kaplama kullanıyor.

Ancak Corning, dayanıklılığın ek avantajını da sunuyor ve bu alandaki en büyük akıllı telefon üreticileriyle güçlü bağları var. Şirket, DX camının çizilmeye karşı dayanıklı olduğunu ve DX+’ın çeşitli minerallerin sertliğini derecelendirmek için kullanılan bir sistem olan Mohs ölçeğinde Grade 9 sayesinde üst düzey saatlerde kullanılan Sapphire’in direncine yaklaştığını söylüyor. Sonunda o akıllı telefon kılıfından kurtulmanıza bile izin verebilir.

Corning’e göre Gorilla Glass, şu anda 45’ten fazla büyük marka tarafından 8 milyar cihazda gösteriliyor. Gorilla Glass DX, 30 milyondan fazla giyilebilir cihazda da mevcuttur. Bir tedarikçi olarak ayrılmaz rolünün farkında olan Apple, 2017 ve 2019 yıllarında iki ayrı yatırımın bir parçası olarak şirkete 450 milyon dolar akıttı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Gorilla Glass Yeni Teknolojisini Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör