Jack Dorsey, Bitcoin’in Dünya Barışını Sağlayabileceğini Umuyor

blank
Jack Dorsey, Bitcoin'in Dünya Barışını Sağlayabileceğini Umuyor

İçerik: Jack Dorsey, Bitcoin’in Dünya Barışını Sağlayabileceğini Umuyor

Jack Dorsey, Bitcoin’in Dünya Barışını Sağlayabileceğini Umuyor:

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey uzun zamandır bir bitcoin meraklısı. Aslında, kripto para birimi konusunda o kadar iyimser ki, bunun daha barışçıl bir gezegen yaratabileceğini düşünüyor. Milyarder, bitcoin’in finansal eşitsizliklerin giderilmesine yardımcı olabileceğini ve insanlığın daha büyük sorunlara konsantre olmasına izin verebileceğini öne sürdü.

Dorsey, “Umudum, dünya barışı yaratması veya dünya barışının yaratılmasına yardımcı olması” dedi. “Bütün bu tekelleri dengede tutuyoruz ve bireyin gücü yok ve bugün para sistemimizden gelen maliyet ve oyalama miktarı gerçek ve dikkatleri daha büyük sorunlardan uzaklaştırıyor.”

CNBC’nin belirttiği gibi, “Günlük olarak uğraşmamız gereken tüm bu dikkat dağıtıcı şeyler, bu gezegendeki her bir insanı etkileyen daha büyük hedeflerden uzaklaşıyor ve giderek daha da artıyor” dedi. “Bu temel seviyeyi ve onun üzerindeki her şeyi düzeltirsiniz. dramatik bir şekilde iyileşir. Uzun vadeli olacak ama ümidim kesinlikle barış.”

Yorumları, The B Word adlı sanal bir konferansta “ekonomik güçlendirme için bir araç olarak bitcoin” adlı bir panel sırasında yaptı. Tesla CEO’su ve kripto piyasası hareket ettiricisi Elon Musk ve Square paydaşı ARK Invest’in CEO’su Cathie Wood da tartışmaya katıldı.

Dorsey 2018’de bitcoin’in on yıl içinde gezegenin “tek para birimi” olacağına inancından bahsetti. Bu ayın başlarında Square, bir bitcoin donanım cüzdanı yapma planlarını doğruladı. Dorsey ayrıca geçen hafta şirketin “merkezi olmayan bir finansal hizmetler” inşa ettiğini söyledi. bankalar ve borsalar gibi parasal sistemleri kripto para birimiyle kopyalamayı amaçlayan iş.

Mevcut kripto durumu ile dünya barışına yol açma potansiyeli arasında, birçok bölgede güvenilmez internet erişimi gibi birçok engel bulunuyor. Bitcoin madenciliği ve işlemleri işlemek için gereken güç tüketimi, birçok kripto para biriminin çevresel etkisi göz önüne alındığında, Dorsey’in vizyonuyla da çelişiyor.

Bu yılın başlarında Musk, Tesla’nın “bitcoin madenciliği ve işlemleri için fosil yakıtların hızla artan kullanımından endişe duyduğu” için araçlar için bitcoin ödemeleri almayı bırakacağını söyledi. Ancak, bu haftaki konferansta Tesla’nın bu tür ödemelere devam edebileceğini belirtti. “Yenilenebilir enerji kullanım yüzdesinin büyük olasılıkla %50 veya üzerinde olduğunu ve bu sayıyı artırmaya yönelik bir eğilim olduğunu ve eğer öyleyse Tesla’nın bitcoin’i kabul etmeye devam edeceğini doğrulamak için biraz daha fazla özen göstermek istedim” dedi. .

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Jack Dorsey, Bitcoin’in Dünya Barışını Sağlayabileceğini Umuyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör