Snapchat, En Büyük Kullanıcı Büyümesini Duyurdu

blank
Snapchat, En Büyük Kullanıcı Büyümesini Duyurdu

İçerik: Snapchat, En Büyük Kullanıcı Büyümesini Duyurdu

Snapchat, En Büyük Kullanıcı Büyümesini Duyurdu:

Snapchat, son kazanç raporuna göre yıllardır en yüksek kullanıcı büyümesinin keyfini çıkarıyor. Günlük aktif kullanıcılar, geçen yıl bu zamana göre yüzde 23’lük bir büyüme olan 293 milyona yükseldi. Bu, Snap Inc’in bir süredir gördüğü en iyi şey; dört yıl önce gerçekleşen şirketin önceki en iyi yüzde 22’sinin başında geliyor. Rakam, yakın zamanda ikinci çeyrekte 206 milyon günlük kullanıcı bildiren Twitter’ın bile üstünde.

Genel gelir de çok etkileyici bir şekilde yüzde 116 artarak 982 milyon dolara yükseldi ve bu şimdiye kadarki en güçlü büyüme oranı. Bu, en azından şu anda Twitter ve Facebook’tan bile daha hızlı.

Şirket ayrıca, kullanıcılara klipler için ödeme yapan TikTok benzeri özelliği Spotlight’ın popülaritesinin arttığını söyledi. Spotlight’ın günlük aktif kullanıcıları yüzde 49 arttı ve ortalama günlük içerik gönderimleri üç kattan fazla arttı.

Bu büyümenin çoğu, pandemik kilitlenmelerin sona ermesine ve ayrıca çok gelişmiş bir Android uygulamasına bağlanabilir. CEO Evan Spiegel, önceki bir kazanç beyanında, “Şubat ayının sonlarında Amerika Birleşik Devletleri’nde işler açılmaya başladığında, Öykü yayınlama ve Snap Haritası ile etkileşim gibi önemli davranışlarda bükülme noktaları gördük” dedi. Bununla birlikte, COVID-19 vakalarındaki son artış, belirsiz bir üçüncü çeyreğe işaret ediyor.

Şirket, şu ana kadar Apple’ın iOS 14’ün piyasaya sürülmesinden çok fazla olumsuz bir etki görmediğini ve bu da geliştiricilerin kullanıcılardan verilerini (genellikle reklam hedefleme için kullanılır) izleme izni istemesini zorunlu kıldığını söyledi. Snap’in iş yetkilisi Jeremi Gorman, şirketin aslında endüstrinin geri kalanına kıyasla nispeten yüksek katılım oranları gördüğünü söyledi.

Ek olarak Spiegel, uygulamanın artırılmış gerçeklik platformunun geliştirilmesinin etkileşimi daha da artıracağından umutlu. Örneğin, kullanıcılar artık uygulamayı kullanarak giysi ve aksesuarları “deneyebilir” ve şirket ayrıca yerleşik AR’ye sahip yeni bir Gözlük çiftini de tanıttı.

“Ekibimizin artırılmış gerçeklik platformumuzu geliştirmesiyle kaydettiği ilerlemeden memnunuz ve dünya çapında topluluğumuzu ve işimizi büyütmek için birçok fırsattan güç alıyoruz” dedi. “Her gün ortalama 200 milyondan fazla Snapchat kullanıcısı AR ile etkileşime giriyor ve 200.000’den fazla içerik oluşturucu topluluğumuz için AR Lensleri oluşturmak için Lens Studio’yu kullanıyor.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Snapchat, En Büyük Kullanıcı Büyümesini Duyurdu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör