Alphabet, Endüstriyel Robotları Daha Pratik Hale Getirecek

blank
Alphabet, Endüstriyel robotları daha pratik Hale Getirecek

İçerik: Alphabet, Endüstriyel Robotları Daha Pratik Hale Getirecek

Alphabet, Endüstriyel robotları daha pratik Hale Getirecek:

Alphabet, X moonshot fabrikasında başka bir şirket kurdu ve bu, bugüne kadarki en iddialı robotik projesi olabilir. Yeni açılan firma Intrinsic, endüstriyel robotları, makineleri öğretmek için gereken çabayı başka türlü haklı çıkaramayacak insanlar ve işletmeler için daha erişilebilir hale getirmeyi planlıyor. Örneğin daha fazla ülkede robotik üretim veya daha önce el emeği gerektiren üretimi otomatikleştirebilen küçük işletmeler görebilirsiniz.

Intrinsic, bu robotların kullanımını daha kolay, daha esnek ve daha uygun maliyetli hale getiren yazılım araçlarına odaklanacak. Bu amaçla şirket, otomatik algılama, hareket planlama ve pekiştirmeli öğrenme gibi yapay zeka tekniklerini içeren bir dizi yazılım aracını test ediyor. Şirket şefi Wendy Tan-White’ın da ilgili deneyimi var. Web geliştirmeyi daha erişilebilir kılmak için “dünyanın ilk” hizmet olarak yazılım site oluşturucusunu başlattı, erken çevrimiçi bankacılık ve borç verme hizmetlerini başlattı ve X’te Başkan Yardımcısı olarak yeni başlayanların beslenmesine yardımcı oldu.

Teknoloji hala erken, ancak şimdiden umut verici sonuçlar var. Ekip, X’teki geliştirme süresi boyunca, bir robotu iki saat içinde (yüzlerce saat boyunca programlamak yerine) bir USB bağlantısı kurması için eğitti ve robotik kollara basit mobilyalar (aşağıda gösterilmiştir) yaptırdı. Intrinsic, otomasyonun mevcut teknolojiyi kullanan bu tür çabalar için “gerçekçi veya uygun maliyetli” olmayacağını söyledi.

Yeni şirketin daha yapacak çok işi var. Artık daha çok pratik bir ürün yaratmaya ve teknolojisini “doğrulamaya” odaklanmış durumda. Aynı zamanda, şu anda endüstriyel robotları kullanan otomobil üretimi, elektronik ve sağlık hizmetlerinde ortaklar arıyor. Ancak Intrinsic başarılı olursa, robotiği daha adil hale getirebilir ve üretimdeki boşlukları doldurabilir. Şirket, çalışmalarının çevreye yardımcı olabileceğini bile öne sürüyor – robotik fabrikalar insanlara ne kadar yakınsa, ürünleri müşterilere taşımak için gereken emisyonlar o kadar düşük.

Bu zorlayıcı olabilir. Rethink Robotics, basit insan rehberliği yoluyla öğrenen işbirlikçi robotlar geliştirmek için yıllarını harcadı, ancak satışlar yetersiz kalınca kapandı. X moonshot şirketlerinin de başarılı olacağı garanti değil – örnek olarak Loon’un kaderine bakın. Bununla birlikte, Alphabet’in parası, Rethink gibi şirketlerin zorlandığı durumlarda yardımcı olabilir ve Intrinsic, belirli senaryolardan ziyade genel robotik problemlerini çözmeye odaklanmıştır. Bu çaba, çoğundan daha iyi bir şansa sahip olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Alphabet, Endüstriyel Robotları Daha Pratik Hale Getirecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör