Clubhouse Artık iOS ve Android’de Herkese Açık

blank
Clubhouse Artık iOS ve Android'de Herkese Açık

İçerik: Clubhouse Artık iOS ve Android’de Herkese Açık

Clubhouse Artık iOS ve Android’de Herkese Açık:

Geliştirici, Clubhouse’un artık iOS ve Android’deki herkese açık olduğunu duyurdu. Yalnızca ses uygulaması, geçen yıl beta sürümünde kullanıma sunulduğundan beri yalnızca davetli bir platform olmuştur. Başlangıçta yalnızca iOS’ta mevcuttu, ancak Android’de beta testi bu yıl Mayıs ayında başladı. Şimdi, geliştirici Alpha Exploration, Clubhouse’un beta dışı olduğunu ve katılmak için davet gerektirmeyeceğini duyurdu. Şirketin yeni bir logosu ve web sitesi de var.

Clubhouse geçen yıl Nisan ayında beta sürümünde yalnızca davetli bir iOS uygulaması olarak yayınlandı. Hız kazanmaya başladı ve sonraki aylarda ünlülerin dahil olduğu noktaya birçok kullanıcı katıldı. Bu yılın başlarında, Tesla ve SpaceX’in milyarder CEO’su Elon Musk, uygulamada göründü ve ardından patladı. Instagram, Twitter, Reddit ve Telegram gibi diğer platformlar, diğerleri Clubhouse benzeri bir sosyal ses platformunun kendi versiyonları üzerinde çalışmaya başladı. Artık Clubhouse nihayet betadan çıkıyor ve kapılarını hem Android hem de iOS’ta katılmak isteyen herkese açıyor.

Bekleme listesi sistemi kaldırıldı, böylece kulübü olan herkes linkini herkese gönderebilir. Benzer şekilde, içerik oluşturucular hedef kitlelerini Clubhouse’a katılmaya getirebilir. Uygulamanın yeni sürümü Android ve iOS için çıktı ve geliştiriciler her 1-2 haftada bir yeni güncellemeler yayınlayacaklarını söylüyor. Şirket ayrıca yeni bir logo ve bir web sitesi oluşturdu.

Ekip ayrıca Clubhouse için günlük oda sayısının 50.000’den yarım milyona çıktığını belirten bazı istatistikler paylaştı. Android için betanın başlatılmasından bu yana, topluluğa 10 milyon kullanıcı katıldı ve geçen hafta Clubhouse’a doğrudan mesajlaşma özelliği olan Backchannel’ın eklenmesinden bu yana 90 milyon doğrudan mesaj gönderildi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Clubhouse Artık iOS ve Android’de Herkese Açık

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör