Facebook’un Oyun Hizmeti iOS Cihazlarına Ulaştı

blank
Facebook'un Oyun Hizmeti iOS Cihazlarına Ulaştı

İçerik: Facebook’un Oyun Hizmeti iOS Cihazlarına Ulaştı

Facebook’un Oyun Hizmeti iOS Cihazlarına Ulaştı. Facebook, iOS’ta bulut oyun hizmeti sunan en son şirket oldu, ancak bir kez daha buna App Store üzerinden erişemeyeceksiniz. Bugünden itibaren, iPhone veya iPad’inizde hizmete kısayol görevi gören bir Aşamalı Web Uygulaması (PWA) eklemek için Facebook Oyun web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bunu yapmak için platformun web sitesini ziyaret edin ve Safari paylaşım sayfasından “Ana Ekrana Ekle” seçeneğine dokunun.

Zarif bir çözüm değil, ancak Amazon ve Microsoft tarafından kullanılanla aynı. Apple, geçtiğimiz Eylül ayında iOS’ta bulut oyun istemcilerine izin vermek için yönergelerini değiştirdiğinde, bir akış hizmetinde sunulan oyunların App Store’dan ayrı ayrı indirilmesi gerektiğini söyledi. Bu, hem Microsoft hem de Facebook’un diğer tüm platformların bulut oyun hizmetlerini nasıl ele aldığıyla uyumlu olmadığını söylediği bir gereklilik.

Facebook’un oyundan sorumlu başkan yardımcısı Vivek Sharma, bugünkü lansmanla ilgili olarak, “Diğerleriyle aynı sonuca vardık: Web uygulamaları şu anda iOS’ta bulut oyunlarını yayınlamak için tek seçenek” dedi. “Birçoğunun belirttiği gibi, Apple’ın App Store’daki bulut oyunlarına ‘izin verme’ politikası pek fazla bir şeye izin vermiyor. Apple’ın her bulut oyununun kendi sayfasına sahip olması, incelemeden geçmesi ve arama listelerinde görünmesi, bulut oyunlarının amacı.”

Web uygulamasını ekleme süreci, Safari’de Oyun web sitesini ilk ziyaret ettiğinizde Facebook’un kısa bir nasıl yapılır içerdiğini gösterecek kadar karmaşıktır. Ayrıca, ilk etapta şirketin web sitesine gitmeyi de bilmelisiniz. Bunun nedeni, App Store yönergelerinin, geliştiricilerin uygulamalarını Apple tarafından sunulanlara alternatif ödeme sistemleri içeren web sitelerine yönlendirmek için kullanmalarını yasaklaması ve Facebook Gaming başlıklarında sunulan oyun içi satın alımları Facebook’un Pay platformu üzerinden ödemenizdir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook’un Oyun Hizmeti iOS Cihazlarına Ulaştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör