GM, Yangın Riski Nedeniyle Bolt EV’leri Tekrar Geri Çağırdı

blank
GM, Yangın Riski Nedeniyle Bolt EV'leri Tekrar Geri Çağırdı

İçerik: GM, Yangın Riski Nedeniyle Bolt EV’leri Tekrar Geri Çağırdı

GM, Yangın Riski Nedeniyle Bolt EV’leri Tekrar Geri Çağırdı. GM, olası yangın sorunları nedeniyle 2017 ila 2019 Bolt EV’ler için ikinci bir geri çağırma yayınlıyor. Şirket, arızalı pilleri değiştirmeyi planladığını söylüyor, ancak bunu yapana kadar Bolt müşterilerine şarjlarını yüzde 90’a kadar sınırlamalarını ve 70 milin altına inmemelerini tavsiye ediyor.

Ayrıca, geçen haftaki kapalı mekanlara park etmeye ve arabayı gece boyunca gözetimsiz olarak şarj etmeye bırakmaya karşı bir tavsiyeyi yineliyor. Bu son geri çağırma, GM’nin 68.000’den fazla Cıvatayı geri çağırdığı geçen Kasım ayındaki benzer bir geri çağırmayı takip ediyor.

Şirket ayrıca, Bolt müşterilerinin gelecekteki herhangi bir pil sorununa karşı onları uyarması gereken gelişmiş teşhis yazılımını almak için en yakın Chevy EV bayisini ziyaret etmelerini öneriyor. GM gibi LG Chem’den de pil tedarik eden Hyundai, Kona EV için 75.000’den fazla pili değiştirdi.

Kulağa endişe verici gelse de – GM’nin geri çağırmaları 2017 ve 2019 yılları arasında beş Bolt yangını tarafından tetiklendi – bir FEMA raporuna göre benzinli arabaların tipik olarak günde yaklaşık 150 yangına neden olduğunu belirtmekte fayda var.

Yine de, EV üreticilerinin potansiyel sorunlarla daha fazla insana zarar vermeden (ve elektrikli araçlara karşı daha olumsuz duygulara yol açmadan) sorumlu bir şekilde ilgilenebileceklerini kanıtlamaları gerekiyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: GM, Yangın Riski Nedeniyle Bolt EV’leri Tekrar Geri Çağırdı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör