Mercedes EV’lere 2030’a Kadar 40 Milyar Avro Yatırım Yapacak

blank
Mercedes EV'lere 2030'a Kadar 40 Milyar Avro Yatırım Yapacak

İçerik: Mercedes EV’lere 2030’a Kadar 40 Milyar Avro Yatırım Yapacak

Mercedes EV’lere 2030’a Kadar 40 Milyar Avro Yatırım Yapacak:

Mercedes-Benz üreticisi Daimler, 2030 yılına kadar tamamen elektrikli bir otomobil pazarında Tesla’yı ele geçirmeye hazır olmak için 40 milyar Euro’dan ( fazla yatırım yapmayı planlıyor, ancak teknolojideki değişimin yol açacağı konusunda uyardı. işten çıkarmalara.

Elektrikli bir gelecek için stratejisini özetleyen modern motorlu otomobilin mucidi Perşembe günü yaptığı açıklamada, elektrikli araç (EV) üretimini hızlandırırken ortaklarıyla birlikte sekiz pil tesisi kuracağını söyledi.

Alman lüks otomobil üreticisi, 2025’ten itibaren tüm yeni araç platformlarının yalnızca EV üreteceğini de sözlerine ekledi.

İcra Kurulu Başkanı Ola Källenius Reuters’e verdiği demeçte, “Gerçekten bunun için gitmek istiyoruz … ve on yılın sonunda tamamen elektrikli olmasa bile baskın bir şekilde olmak istiyoruz.” “2025’e kadar.

Ancak, bu yıl içinde kamyon bölümünü kapatma planlarının bir parçası olarak adı Mercedes-Benz olarak değiştirilecek olan Daimler, fosil yakıtlı otomobil satışlarını sona erdirmek için sert bir son tarih vermekten vazgeçti.

Geely’nin sahibi olduğu Volvo Cars gibi bazı otomobil üreticileri, 2030 yılına kadar tamamen elektrikli hale gelmeyi taahhüt ederken, General Motors, 2035 yılına kadar tamamen elektrikli olmayı hedeflediklerini ve hepsinin sektör lideri Tesla ile arasındaki farkı kapatmaya çalıştığını söylüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Mercedes EV’lere 2030’a Kadar 40 Milyar Avro Yatırım Yapacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör