STM’nin Kamikaze İHA’sı KARGU Birden Fazla Ülkeye İhracat Yapıldı

blank
STM'nin Kamikaze İHA'sı KARGU Birden Fazla Ülkeye İhracat Yapıldı

İçerik: STM’nin Kamikaze İHA’sı KARGU Birden Fazla Ülkeye İhracat Yapıldı

STM’nin Kamikaze İHA’sı KARGU Birden Fazla Ülkeye İhracat Yapıldı:

Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM) tarafından geliştirilen ve üretilen KARGU Otonom Döner Kanat Striker İHA’nın ihracatı için 3 ülke ile görüşmelerin yürütüldüğü açıklandı. Türkiye’nin dost ve kardeş ülkelerinde üst düzey görüşmeler olgunlaştı ve otonom drone sistemlerinin ihracatında başarı sağlandı.

STM’den yapılan ihracat açıklamasında, “Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından etkin bir şekilde kullanılan Taşınabilir Döner Kanatlı Vurucu İHA Sistemimiz KARGU’dan ihracat başarısı! Milli Mühendislik ilkelerimizle geliştirdiğimiz KARGU, Türkiye’de ve farklı coğrafyalarda bulunuyor.” ifadeler yer aldı.

TSK’nın kullanım süresi boyunca sahada sergilenen performansın ardından KARGU’ya özellikle uluslararası arenada büyük ilgi vardı. İhracat pazarları için farklı ülkelerde test ve denemelere katılan KARGU, performansıyla beğeni topladı. Kamikaze drone bu süreçte tropik, çöl ve tundra iklim koşullarında test edildi ve başarıyla görev yapabileceği ortaya çıktı.

TSK’ya sunulan KARGU’nun tüm versiyonları kalite standartlarına uygun olarak test edilmekte ve üretilmektedir. Ayrıca sahadan alınan geri dönüşler ve üretim sürecinde elde edilen kazanımlar da daha etkin bir KARGU oluşturmak için kullanılmaktadır.

KARGU Libya’da görüldü
Kamikaze İHA KARGU, 27 Mayıs 2020’de Libya’nın Trablus’un güneyinde Ayn Zara ekseninde görüntülendi. Sosyal medyada, Mitiga Hava Üssü’nden kalkan bir İHA/İHA’nın düşürüldüğü Hafter yanlısı çeşitli hesaplar tarafından iddia edildi. Ancak Defence Türk’ün düştüğü iddia edilen platform görüntülerini ilk incelemesi sonucunda, platformun düşmemiş olabileceği, fotoğraflanan kısımların isabet sonrası kalıntılara ait bir işaret olabileceği değerlendirildi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: STM’nin Kamikaze İHA’sı KARGU Birden Fazla Ülkeye İhracat Yapıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

BASDEC Üyelerinden Dünyanın En Hafif Mayın Dedektörü

BASDEC Üyelerinden Dünyanın En Hafif Mayın Dedektörü: Bursa’da savunma sanayi ekosistemini geliştirmek amacıyla kurulan Bursa …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör