Tokyo Olimpiyatları Açılış Töreninde 1.800 Dron Gösterisi Yapıldı

blank
Tokyo Olimpiyatları Açılış Töreninde 1.800 Dron Gösterisi Yapıldı

İçerik: Tokyo Olimpiyatları Açılış Töreninde 1.800 Dron Gösterisi Yapıldı

Tokyo Olimpiyatları Açılış Töreninde 1.800 Dron Gösterisi Yapıldı. Olimpiyat Stadı’nda hiç taraftar olmayabilir, ancak Japonya yine de 2020 Yaz Oyunları’nın açılışı için bir gösteri yapmanın bir yolunu buldu.

Ev sahibi ülke, orkestrasyonlu bir video oyunu müziği içeren ulusların geçit töreniyle erkenden büyüledi ve ardından Olimpiyat piktogramlarını içeren bir performansla bilinen yaratıcılık türünü gösterdi. Ama Tokyo en büyük gösteriyi sona sakladı.

Törenin sonuna doğru 1.824 insansız hava aracından oluşan bir filo Olimpiyat Stadı’nın üzerinde gökyüzüne yükseldi. Başlangıçta 2020 Oyunlarının sembolünde dizilenler, daha sonra, John Lennon’un Olimpiyatlar için Hans Zimmer tarafından yeniden işlenen ve stadyum boyunca oynanan John Lennon’un “Imagine” adlı eserinin bir yorumundan önce Dünya’nın şeklini aldılar.

Daha önce böyle görüntüler gördük. 2017’deki Super Bowl LI’de, ABD bayrağını oluşturan 300 Intel uçağı içeren önceden bantlanmış bir segment, Lady Gaga’nın devre arası performansını noktaladı. Teknik olarak, Tokyo’nun üzerinde gerçekleşen drone gösterisi şimdiye kadarki en büyük değil.

Bu yılın başlarından itibaren, bu ayrım, Çin’in Şangay kentinde sergilenen 3.281 ekranlı Hyundai’ye ait otomobil markası Genesis’e ait. Ancak daha az dron dahil olsa bile, Tokyo drone şovu hala etkileyiciydi.

Açılış törenini kaçırdıysanız, NBC’de 19:30 ET’de tekrar izleyebilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tokyo Olimpiyatları Açılış Töreninde 1.800 Dron Gösterisi Yapıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

ASELSAN Uluslararası Arenada İki Ödül Aldı

ASELSAN Uluslararası Arenada İki Ödül Aldı. ASELSAN, dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan “The Stevie …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör