iPhone SE, Apple A14 Bionic SoC ile 2022’de Çıkabilir

blank
iPhone SE, Apple A14 Bionic SoC ile 2022'de Çıkabilir

İçerik: iPhone SE, Apple A14 Bionic SoC ile 2022’de Çıkabilir

iPhone SE, Apple A14 Bionic SoC ile 2022’de Çıkabilir. iPhone SE (2022), diğer adıyla iPhone SE 3, Apple A14 Bionic SoC özelliğine sahip olacak ve gelecek yılın ilk yarısında piyasaya çıkacak. Bir sonraki iPhone SE modeli bir süredir haberlerde yer alıyor ve daha önce güncellenmiş bir mobil işlemciyle geleceği konuşuluyordu. Mevcut iPhone SE (2020), A13 Bionic tarafından destekleniyor ve daha yeni Apple A14 Bionic ile iPhone 12 serisi ve en yeni iPad Air ile eşit olacak.

DigiTimes tarafından (Macrumors aracılığıyla) bir rapor, üçüncü nesil iPhone SE’nin 2022’nin ilk yarısında piyasaya sürüleceğini iddia ediyor. Telefonun A14 Bionic SoC tarafından destekleneceğini ve Apple’ın bir yan kuruluşu olan Xintec’i aradığını ekliyor. Tayvan Yarı İletken Üretim Şirketi (TSMC), SoC için bileşenler sağlamak için çalışacak. Xintec, daha önce önceki nesil iPhone SE modelleri için bileşenler sağlamıştır. A14 Bionic ile iPhone SE (2022), muhtemelen iPhone 12 serisi ve yeni iPad Air ile aynı performansı sunacak ve ayrıca 5G bağlantısı getirecek.

iPhone 12, Ocak 2021’in En Çok Satan Akıllı Telefonu: Counterpoint
Bu, Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun belirttiği gibi, bir sonraki iPhone SE’yi en ucuz 5G iPhone modeli yapacak. Analistin geçen ay, yeni iPhone SE’nin önceki nesle kıyasla yükseltilmiş bir SoC ile geleceğini ve Apple’ın en ucuz 5G teklifi olacağını paylaştığı bildirildi. O sırada Kuo, tasarım açısından mevcut iPhone SE (2020) ile “kabaca aynı” olacağını da söyledi.

Delikli Tasarımlı iPhone 14 Pro, iPhone SE 5G 2022’de Gelebilir: Kuo
İlk iPhone SE, iPhone 5’lerin yerini almak üzere 2016 yılında piyasaya sürüldü. Apple A9 SoC ile geldi ancak iPhone 5’lerin fiziksel yapısını korudu. Ardından 2020’de Apple, tasarımını iPhone 8’den ödünç alan ancak Apple A13 Bionic SoC ile birlikte gelen yeni nesil iPhone SE’yi (2020) piyasaya sürdü. Bir sonraki iPhone SE’nin aynı tasarımı koruması, ancak dahili donanımları yükseltmesi bekleniyor. Nisan ayında, iPhone SE 3’ün mevcut nesil iPhone SE ile aynı boyutta 4.7 inç ekrana sahip olacağı söylendi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone SE, Apple A14 Bionic SoC ile 2022’de Çıkabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör