Probe Roket Sistemi Başarıyla Fırlatıldı

blank
Probe Roket Sistemi Başarıyla Fırlatıldı

İçerik: Probe Roket Sistemi Başarıyla Fırlatıldı

Probe Roket Sistemi Başarıyla Fırlatıldı:

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, SORS’un Sinop’ta gerçekleştirdiği lansman testine katıldı. Ay görevine adım adım yaklaştıklarını kaydeden Bakan Varank, insansız uzay aracının tasarımına başladıklarını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 9 Şubat’ta açıkladığı Ulusal Uzay Programı’ndaki hedeflere yönelik çalışmalar aralıksız devam ediyor. Programın en önemli kısa vadeli hedefi, 2023 yılında milli ve özgün teknolojileri kullanan bir uzay aracıyla Ay’a sert iniş yapmaktır. Bu amaçla Türk mühendisler gece gündüz çalışıyor. Uzaya fırlatılacak roketlerin motorları dahil tüm detaylar titizlikle düşünülür.

Delta V geliştirildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, hibrit roket teknolojileriyle yapılan çalışmaları yerinde görmek için Sinop’ta görüştü. Bakan Varank, Savunma Sanayii Başkanlığı’na bağlı Delta V Uzay Teknolojileri A.Ş. tarafından geliştirilen SORS’un fırlatma testleri için Sinop Test Merkezi’ni ziyaret etti.

Test alanını inceledi
Ziyarette Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Türkiye Uzay Ajansı (TUA) Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, Delta V Genel Müdürü Arif Karabeyoğlu ve çok sayıda kişi katıldı. SSTEK. Kendisine Savunma Sanayii Teknolojileri A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Çağrı Özer eşlik etti. Varank, fırlatmadan önce test alanını inceledi. SORS’un montaj ve uçuş öncesi hazırlık aşamaları hakkında bilgi aldı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Probe Roket Sistemi Başarıyla Fırlatıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör