Rivian Elektrikli Araba Yatırımını 2,5 Milyar Dolar Daha Artırdı

blank
Rivian Elektrikli Araba Yatırımını 2,5 Milyar Dolar Daha Artırdı

İçerik: Rivian Elektrikli Araba Yatırımını 2,5 Milyar Dolar Daha Artırdı

Rivian Elektrikli Araba Yatırımını 2,5 Milyar Dolar Daha Artırdı:

Elektrikli araç girişimi Rivian, bu sefer 2,5 milyar dolarlık bir başka büyük finansman turunu artırdı ve bugüne kadarki toplamını 10 milyar doların üzerine çıkardı. Finansman turu, Rivian’ın yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde ikinci bir fabrika – aynı zamanda araçları için pil üretecek – inşa etmek için bir yer aradığını doğrulamasıyla geldi. Şirket şu anda ilk elektrikli kamyonetlerini bu Eylül ayında Illinois’deki mevcut fabrikasında hattan çıkarmayı hedefliyor.

Yeni tur, Amazon’un İklim Rehin Fonu, Ford, D1 Capital Partners ve her biri halihazırda Rivian’da yatırımcı olan T. Rowe Price tarafından tavsiye edilen fonlar tarafından yönetildi. Amazon ve Ford, hareketli EV girişiminin yüzde 10’undan fazlasına sahipler ve Rivian ile ayrı araçlar üzerinde çalışıyorlar: Rivian, Amazon için teslimat kamyonları inşa ediyor ve Ford ile bir araç geliştiriyor.

Rivian’ın R1T elektrikli kamyonetini ve R1S SUV’sini 2020’de üretime sokması gerekiyordu, ancak pandemi vurduktan sonra 2021’e ertelendi. Pick-up üretimi için hedeflenen Haziran başlangıç ​​tarihi, tekrar Eylül ayına ertelenmeden önce Temmuz’a kaydı. SUV bundan kısa bir süre sonra üretime girecek.

Üç aracı üretime sokmak (hala geliştirilmekte olan Ford’lu olanı hariç) kabaca aynı anda yeterince zor veya pahalı değilmiş gibi, Rivian bu hafta Reuters’e ikinci bir montaj tesisi için yerleri araştırdığını doğruladı. pil hücreleri de yapmayı planlıyor. Rapora göre, birden fazla eyalet yeni tesis için teklif veriyor. Şirket şu anda yaklaşık 7.000 kişiyi istihdam ediyor. Rivian, birden fazla rapora göre ilk halka arz üzerinde de çalışıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Rivian Elektrikli Araba Yatırımını 2,5 Milyar Dolar Daha Artırdı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör