Tesla, Tekrar Bitcoin’i Ödeme Olarak Kabul Etmeye Başlayacak

blank
Tesla, Tekrar Bitcoin'i Ödeme Olarak Kabul Etmeye Başlayacak

İçerik: Tesla, Tekrar Bitcoin’i Ödeme Olarak Kabul Etmeye Başlayacak

Tesla, Tekrar Bitcoin’i Ödeme Olarak Kabul Etmeye Başlayacak:

İcra Kurulu Başkanı Elon Musk Çarşamba günü bir konferansta yaptığı açıklamada, elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın, para birimini çıkarmak için kullanılan yenilenebilir enerji miktarı konusunda gerekli özeni gösterdiğinde büyük olasılıkla Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmeye yeniden başlayacağını söyledi.

Bitcoin yüzde 8 artışla 32.160.16 dolardan, ether ise yüzde 11.6 artışla 1.993,36 dolara yükseldi. Tesla’nın hisseleri, genişletilmiş işlemlerde yüzde 0,8 düşüşle 655,30 dolardan işlem gördü.

Musk’ın B Word konferansındaki yorumları, Tesla’nın Mayıs ayında, şirketin ödeme için dünyanın en büyük dijital para birimini kabul etmeye başlamasından iki aydan kısa bir süre sonra, araba alımları için Bitcoin’i kabul etmeyi bırakacağını söylemesinin ardından geldi.

Musk, “Yenilenebilir enerji kullanım yüzdesinin büyük olasılıkla yüzde 50 veya üzerinde olduğunu ve bu sayıyı artırmaya yönelik bir eğilim olduğunu ve öyleyse Tesla’nın Bitcoin’i kabul etmeye devam edeceğini doğrulamak için biraz daha özen istedim” dedi.

“Büyük olasılıkla cevap, Tesla’nın Bitcoin’i kabul etmeye devam etmesidir.”

Tesla’nın elektrikli araçlarını satın almak için Bitcoin kullanımı, Musk’ın bir çevreci olarak itibarı ile kripto para birimlerini desteklemek için dünyanın en zengin insanlarından biri olarak popülaritesini ve itibarını kullanması arasındaki ikilemi vurgulamıştı.

Bazı Tesla yatırımcıları, çevreciler ile birlikte, fosil yakıtlarla üretilen büyük miktarda elektrik kullanılarak Bitcoin’in “çıkarılma” şekli konusunda giderek daha fazla eleştiriyor.

Bununla birlikte, daha fazla dijital para madencileri, çevre üzerindeki etkiyi azaltmak için yenilenebilir enerji kullanmaya çalışıyor.

Musk, “Tesla’nın misyonu, sürdürülebilir enerjinin gelişini hızlandırmaktır. Bunu yapan ve Bitcoin’in enerji kullanımı konusunda gerekli özeni göstermeyen şirket olamayız” dedi.

Musk, Tesla ve SpaceX’in sahip olduğu Bitcoin dışında kişisel olarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’e sahip olduğunu da sözlerine ekledi. Hindistan’da Ethereum fiyatı Rs’de kaldı. Hindistan’da 1.4 lakh ve Dogecoin fiyatı Rs’de kaldı. 22 Temmuz saat 10:00 IST itibariyle 14.

Musk, “Pompalayabilirim ama boşaltmam” dedi. “Kesinlikle fiyatı yükseltmeye ve satmaya inanmıyorum … Bitcoin’in başarılı olduğunu görmek istiyorum.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Tekrar Bitcoin’i Ödeme Olarak Kabul Etmeye Başlayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör