Toyota Sürücüsü Rovanpera Rekor Kırdı ve Estonya Rallisi Kazandı

blank
Toyota Sürücüsü Rovanpera Rekor Kırdı ve Estonya Rallisi Kazandı

İçerik: Toyota Sürücüsü Rovanpera Rekor Kırdı ve Estonya Rallisi Kazandı

Toyota Sürücüsü Rovanpera Rekor Kırdı ve Estonya Rallisi Kazandı:

TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team, Estonya Rallisi’nde önemli bir galibiyete daha imza attı. Toyota sürücüsü Kalle Rovanperä yarışı birinci bitirdi ve FIA ​​Dünya Ralli Şampiyonası’nda bir ralli kazanan en genç sürücü oldu.

Estonya zaferiyle TOYOTA GAZOO Racing, arka arkaya beş yarış kazanarak Toyota’nın ralli tarihindeki en uzun WRC galibiyet serisini elde etti.

Rovanperä, Cuma günü en yakın rakibiyle yakın dövüşerek sekiz etaptan altısını kazandı ve Cumartesi günü etkileyici etap süreleriyle bunu telafi etmeyi başardı. Pazar günü kontrollü bir şekilde ralliye liderlik eden Rovanperä, yarışı en yakın rakibinin 59.9 saniye önünde tamamladı.

TOYOTA GAZOO Racing’in üç aracı da ilk beşte bitişe ulaştı. Sébastien Ogier ve Julien Ingrassia ikilisi dördüncü, Elfyn Evans ve Scott Martin ikilisi beşinci oldu.

TOYOTA GAZOO Racing bu sezon yedi yarışın altısını kazandı. Bu sonuçların ardından Ogier ve Evans, Sürücüler Şampiyonasında ilk iki sırada yer almaya devam ederken, Rovanperä dördüncü sıraya yükseldi. Toyota ekibi, Üreticiler Şampiyonasında 59 puanlık liderliğini sürdürdü.

Yarıştan sonra takım kaptanı Jari-Matti Latvala, Rovanperä’nın performansını övdü: “Bugün inanılmazdı. Her galibiyet özel ama benim için Rovanperä’nın ilk galibiyeti çok şey ifade ediyor. En genç WRC yarış galibi olarak rekoru benden aldığını görmekten çok mutluyum. “Bu inanılmaz bir iş getirisi ve üst üste beşinci galibiyetimizi almamızı sağladı.”

İlk galibiyeti alan Rovanperä, “Kazanmayı hedefledik ve bunun için takıma teşekkür ediyorum. Yaris WRC’deki his çok iyiydi ve takım harika bir iş çıkardı. Bugün şaşırtıcı derecede iyi bir his vardı. “Çok fazla baskı hissetmeden ve normal bir sürüşle iyi bir tempo yakaladık.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota Sürücüsü Rovanpera Rekor Kırdı ve Estonya Rallisi Kazandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Önümüzdeki 5 Yılda Fiber İnternete 5 Milyar TL Yatırım

Önümüzdeki 5 Yılda Fiber İnternete 5 Milyar TL Yatırım: Teknolojide hızlı bir değişim ve dönüşüm …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör