Samsung, Sanal Bir Film Stüdyosu Üzerinde Çalışıyor

blank
Samsung, Sanal Bir Film Stüdyosu Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Samsung, Sanal Bir Film Stüdyosu Üzerinde Çalışıyor

Samsung, Sanal Bir Film Stüdyosu Üzerinde Çalışıyor:

Disney’in The Mandalorian’ı tarafından popüler hale getirilenler gibi sanal prodüksiyonların ortaya çıkması, ekran devlerine devasa ekranları için yeni bir niş kazandırdı. Bir film prodüksiyon koluna sahip olan Sony, çekimler için arka plan sağlamak için modüler kristal LED’lerini zaten kullanıyor. Şimdi, Samsung, büyük Koreli film ve TV şovu yapımcısı CJ ENM ile yeni bir ortaklık yoluyla harekete geçiyor.

Anlaşma, Samsung’un The Wall olarak bilinen devasa MicroLED TV’lerini bu yıl içinde Gyeonggi Eyaleti, Paju’da açıldığında stüdyonun sanal üretim tesisine sağladığını görecek. CJ ENM daha önce Fortnite yapımcısı Epic Games ile, The Mandalorian’ın dijital arka planını da sağlayan Unreal Engine oyun motorunu gelecekteki projeler için kullanmak üzere bir anlaşma yapmıştı.

Sanal yapımlar, küresel film yapımında çekiş kazanıyor. Teknik, bilgisayar tarafından oluşturulan arka planlar oluşturmak ve kontrol etmek için LED aşamalarının, oyun motorlarının ve VR’nin kullanılmasını içerir. Şu anda, büyük yatırım, araçları gişe rekorları kıran çekimler için sınırladı, ancak endüstrinin içindekiler, insanlar mürettebat seyahati, fiziksel setler ve altyapı üzerinde getirdikleri tasarrufları fark ettikçe bunun değişebileceğine inanıyor. Sonuç olarak, Göteborg Film Festivali tarafından hazırlanan bir endüstri raporuna göre, sanal prodüksiyonun beş yıl içinde film yapımında norm haline gelmesi bekleniyor.

Samsung, en yeni ekranlarının HDR 10+ desteği ve 23.976Hz, 29.97Hz ve 59.94Hz gibi optimize edilmiş kare hızları sayesinde gelişmiş görseller sunacağını söylüyor. Şirket, CJ ENM’nin 20 metre çapında ve yedi metre veya daha fazla yüksekliğindeki yeni kompleksine oval şekilli bir ana ekran kuracak. Samsung, devasa ekranının 1.000 inçten büyük olduğunu ve 16K’ya kadar yüksek çözünürlüklü içeriği desteklediğini söylüyor.

Ancak Koreli şirket, Sony gibi sanal üretimi benimsemedi. Japon holding, Epic Games’te azınlık hissesi almak için daha önce 250 milyon dolar ödemişti. Ayrıca 2019’da sanal prodüksiyon yazılımı üreticisi Nurulize’yi satın aldı ve onu Sony Pictures Studios’taki son teknoloji tesis olan Sony Innovation Studios’a entegre etti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung, Sanal Bir Film Stüdyosu Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Önümüzdeki 5 Yılda Fiber İnternete 5 Milyar TL Yatırım

Önümüzdeki 5 Yılda Fiber İnternete 5 Milyar TL Yatırım: Teknolojide hızlı bir değişim ve dönüşüm …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör