Apple, iPhone Sayesinde Rekor Kıran Bir Çeyrek Daha Geçirdi

blank
Apple, iPhone Sayesinde Rekor Kıran Bir Çeyrek Daha Geçirdi

İçerik: Apple, iPhone Sayesinde Rekor Kıran Bir Çeyrek Daha Geçirdi

Apple, iPhone Sayesinde Rekor Kıran Bir Çeyrek Daha Geçirdi:

Pandemiye rağmen Apple, son iki yılın çoğunu ürün yelpazesini durmaksızın yükseltmek için harcadı ve hamleleri kesinlikle meyvesini veriyor. Şirket, mali yılının üçüncü çeyreğinin (normal insanlar için Nisan-Haziran ayları) mali sonuçlarını açıkladı ve şirket şok edici miktarda para kazandı. Tüm ürün segmentleri (iPhone, Mac, iPad, hizmetler ve giyilebilir/ev/aksesuarlar) yıldan yıla artan gelirle 81,4 milyar dolarlık toplam gelire yol açtı. Çoğu zaman olduğu gibi, 39,6 milyar dolarlık iPhone geliri bu rakamın neredeyse yarısını oluşturuyor.

Çeyreklik gelir yıldan yıla yüzde 36 arttı ve bu şekilde kâr da büyük ölçüde büyüdü – aslında neredeyse iki katına çıktı. Apple, bir yıl öncesine göre yüzde 93 artışla 21,7 milyar dolar net gelir bildirdi.

Daha önce de belirtildiği gibi, Apple’ın tüm ürün kategorileri son çeyrekte büyüdü, ancak en büyük kazanan iPhone oldu. Gelir yıldan yıla yüzde 50 arttı ve iPhone 12 serisinin şirket için büyük bir başarı olduğunu açıkça ortaya koydu. Apple’ın hizmetler bölümü patlamaya devam ediyor; 17.5 milyar dolar gelir yüzde 33 büyümeyi temsil etti ve kategori, iPhone hariç, Apple’daki diğer tüm bölümlerin iki katından fazla para kazanıyor.

Şirketin “giyilebilir cihazlar, ev ve aksesuarlar” grubu, Apple Watch’u HomePod mini ve yeni AirTags gibi cihazlarla bir araya getiriyor. Yüzde 36 büyüyerek 8,8 milyar dolar gelir elde etti. Mac ve iPad daha mütevazı kazançlar elde etti, Mac geliri yıldan yıla yüzde 16 artarak 8,2 milyar dolara ve iPad geliri yüzde 12 artarak 7,4 milyar dolara ulaştı. Mac numarası hizmetler gibi göz kamaştırıcı olmasa da, sadece birkaç yıl önce Mac gelirinin oldukça düz olduğunu ve bir süredir 4 milyar dolar aralığında olduğunu gösteriyor – ancak M1 Mac hareketinin yardımcı olduğu görülüyor. bazı büyük artışları teşvik edin.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, iPhone Sayesinde Rekor Kıran Bir Çeyrek Daha Geçirdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör