Cem Bölükbaşı Euroformula Açık İmola Yarışlarından Kupayla Döndü

blank
Cem Bölükbaşı Euroformula Açık İmola Yarışlarından Kupayla Döndü

İçerik: Cem Bölükbaşı Euroformula Açık İmola Yarışlarından Kupayla Döndü

Cem Bölükbaşı Euroformula Açık İmola Yarışlarından Kupayla Döndü:

Esporda şampiyonluklar kazandıktan sonra gerçek yarışlardaki başarısını sürdüren Cem Bölükbaşı, dünyanın espordan gelip ilk yarış pilotu olarak tarihe geçen Euroformula Open serisinin İtalya’daki Imola yarışlarından kupayla döndü. Formula serisinde yer alır.

Son iki sezondur gerçek pistlerde profesyonel olarak başarılı bir kariyer sürdüren genç yarış pilotu Cem Bölükbaşı, esporda dünya şampiyonlukları kazandıktan sonra Türkiye’nin ilk Formula 2023 pilotu olma hedefiyle Formula serisinde yarışlarına devam ediyor.

Cem Bölükbaşı, 10-11 Temmuz tarihlerinde Hungaroring Macaristan pistinde ilk kez boy gösterdiği ve dünyada espordan gelip bir Formula serisi birinciliği kazanan ilk yarış pilotu olarak tarihe geçtiği yarışların ardından başarılı yarışlara imza attı. Euroformula Open serisinin Imola ayağı.

En başarılı 10 pilottan biri oldu
Genç yarışçı, 24 – 25 Temmuz tarihlerinde Euroformula Open Imola pistinde gerçekleştirilen yarışlarının ilkini 3. sırada tamamlayarak podyuma çıkarak üçüncülük kupasını kazandı. Serinin ikinci yarışını 4. sırada tamamlayan Bölükbaşı, talihsiz bir kaza nedeniyle son yarışı tamamlayamadı.

Macaristan Hungaroring ve İtalya Imola yarışlarının ardından Euroformula Open pilotları sıralamasında toplam 8 puanla 73. sırada yer alan Cem Bölükbaşı, en başarılı 10 yarışçı arasına adını yazdırdı. Cem, iki haftada katıldığı 6 yarışın 3’ünde podyuma çıkmayı başardı.

Cem Bölükbaşı, “Macaristan’daki tarihi zaferin ardından İtalya’da iyi bir yarış deneyimi yaşadım. Şimdiye kadar katıldığım 6 yarışın 3’ünde podyuma çıktım, çok mutluyum. Bundan sonra yarışlarıma ve zaferlerime devam etmek istiyorum. Yanımda olan tüm taraftarlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Cem Bölükbaşı, 2021’te kariyerinin ilk Formula 3 Asya Şampiyonası’nda üçüncü en iyi çaylak oldu; Ayrıca ilk kez katıldığı 4 saatlik Avrupa Le Mans yarışında kendi kategorisinde ikinci oldu. Başarılı genç sürücü, Formula 1’in önde gelen isimlerinden Max Verstappen ve Charles Leclerc gibi birçok efsane pilotu yetiştirmiş olan Van Amersfoort Racing (VAR) ile Euroformula Open’da yarışıyor. Cem Bölükbaşı’nın Imola yarışındaki destekçileri Getir, Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı (Go Turkey), Mavi ve Merih Demiral ve Team Mavi, Rixos Hotels, Mesa, Axa Sigorta, Gedik Piliç ve acenteleri TEM Ajans.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Cem Bölükbaşı Euroformula Açık İmola Yarışlarından Kupayla Döndü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cadillac’ın Elektrikli Arabası Lyriq, 19 Dakika İçinde Tükendi

Cadillac’ın Elektrikli Arabası Lyriq, 19 Dakika İçinde Tükendi: Rezervasyonlar açıldıktan sonra Cadillac, Lyriq EV için …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör