Facebook ve Instagram, Reklamverenlerin Yetkilerini Sınırlayacak

blank
Facebook ve Instagram, Reklamverenlerin Yetkilerini Sınırlayacak

İçerik: Facebook ve Instagram, Reklamverenlerin Yetkilerini Sınırlayacak

Facebook ve Instagram, Reklamverenlerin Yetkilerini Sınırlayacak:

Herkese açık hesapları tercih eden gençler için Instagram, tanımadıkları yetişkinlerin uygulamada onlarla etkileşim kurmasını zorlaştırıyor. Şirket, yetişkinlerde gençler için risk oluşturabilecek “potansiyel olarak şüpheli davranışları” tanımlamayı kolaylaştıran “yeni teknoloji” geliştirdiğini söylüyor.

Instagram’a göre, “şüpheli” olarak işaretlenen yetişkinlerin gençleri takip etmesi veya gönderilerine yorum yapması engellenecek (uygulama daha önce yetişkinlerin gençlere mesaj göndermesini sınırlamıştı). Bu yetişkinler ayrıca Makaralar, Keşfet ve diğer uygulama içi önerilerde gençlerin içeriğini görmez. Şirket, hangi yetişkinlerin kabataslak olabileceğini nasıl belirlediğine dair pek fazla ayrıntı paylaşmıyor, ancak bir faktörün daha genç kullanıcılar tarafından engellenen veya rapor edilen yetişkinler olacağını söyledi.

Değişiklikler, Instagram’ın daha genç kullanıcılar için rekabet etmesiyle ortaya çıkıyor. Şirket, hizmetinin 13 yaşından küçük çocuklara yönelik bir versiyonuna ilişkin gelecek planlarını kamuoyu önünde tartıştı. Şirketin erken aşamada olduğunu söylediği bu fikir, şimdiden milletvekilleri ve diğer yetkililerin tepkisine yol açtı. Ancak Facebook bu fikirle hala ilerlemeye devam ediyor. Ayrı bir blog gönderisinde şirket, hizmeti oluştururken çocuk gelişimi ve çevrimiçi güvenlik uzmanlarıyla çalışmayı planladığını ve “kanun yapıcılarla verimli işbirliğini” memnuniyetle karşıladığını söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook ve Instagram, Reklamverenlerin Yetkilerini Sınırlayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör