Kamikaze İHA KARGU, Birden Fazla Ülkeye İhraç Ediliyor

blank
Kamikaze İHA KARGU, Birden Fazla Ülkeye İhraç Ediliyor

İçerik: Kamikaze İHA KARGU, Birden Fazla Ülkeye İhraç Ediliyor

Kamikaze İHA KARGU, Birden Fazla Ülkeye İhraç Ediliyor:

Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM) tarafından geliştirilen ve üretilen KARGU Otonom Döner Kanat Striker İHA’nın ihracatı için 3 ülke ile görüşmelerin yürütüldüğü açıklandı. Türkiye’nin dost ve kardeş ülkelerinde üst düzey görüşmeler olgunlaştı ve otonom drone sistemlerinin ihracatında başarı sağlandı.

STM’den yapılan ihracat açıklamasında, “Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından etkin bir şekilde kullanılan Taşınabilir Döner Kanatlı Vurucu İHA Sistemimiz KARGU’dan ihracat başarısı! Milli Mühendislik ilkelerimizle geliştirdiğimiz KARGU, Türkiye’de ve farklı coğrafyalarda bulunuyor.” ifadeler yer aldı.

TSK’nın kullanım süresi boyunca sahada sergilenen performansın ardından KARGU’ya özellikle uluslararası arenada büyük ilgi vardı. İhracat pazarları için farklı ülkelerde test ve denemelere katılan KARGU, performansıyla beğeni topladı. Kamikaze drone bu süreçte tropik, çöl ve tundra iklim koşullarında test edildi ve başarıyla görev yapabileceği ortaya çıktı.

TSK’ya sunulan KARGU’nun tüm versiyonları kalite standartlarına uygun olarak test edilmekte ve üretilmektedir. Ayrıca sahadan alınan geri dönüşler ve üretim sürecinde elde edilen kazanımlar da daha etkin bir KARGU oluşturmak için kullanılmaktadır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Kamikaze İHA KARGU, Birden Fazla Ülkeye İhraç Ediliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör