Nintendo Dr. Mario World’ü 1 Kasım’da Kapatıyor

blank
Nintendo Dr. Mario World'ü 1 Kasım'da Kapatıyor

İçerik: Nintendo Dr. Mario World’ü 1 Kasım’da Kapatıyor

Nintendo Dr. Mario World’ü 1 Kasım’da Kapatıyor:Nintendo, Mario Kart ve Pokemon franchise’larını başarılı mobil yan ürünlere dönüştürdü, ancak görünüşe göre başka bir oyun da başarılı olmadı. Şirket, son derece başarılı Dr. Mario NES oyununun mobil versiyonu olan Dr. Mario World’ün hizmetini 1 Kasım’da sonlandırdığını duyurdu. Ayrıca 29 Temmuz’dan itibaren daha fazla zaman, hap ve güçlendirici satın almak için kullanılan “elmas” satışlarına son verecek.

Orijinaline çok benzeyen Dr. Mario World, aynı renkteki virüsleri zaplamak için hapları kullanmanıza izin veren Tetris tarzı bir oyundur. Ancak orijinalinden farklı olarak, her şey yukarı doğru hareket eder, bu nedenle mobil ekranda tek elle nesneleri hareket ettirmek daha doğaldır. Mobil oyunun ayrıca çok oyunculu modu vardır, böylece arkadaşlarınızı dahil edebilirsiniz.

Oyun, Nintendo tarafından Japonya’nın son derece popüler mobil mesajlaşma uygulaması Line ile birlikte geliştirildi. 10 Temmuz 2019’da piyasaya çıktı, iki yıldan fazla bir süre önce. Nintendo, hizmet sona erdiğinde oyuncuların geçmişlerine bakmalarını sağlayacak “Dr. Mario World Memories” adlı bir web sayfasında oyunun bir izini tutuyor.

Nintendo, 2020’nin başlarında çok oyunculu desteği olan başka bir cep telefonu Mario Kart Tour’u piyasaya sürdü. Bu oyunun 200 milyon kez indirildiği ve şirket için nispeten yüksek kazanç sağladığı bildirildi. Bununla birlikte, bugüne kadarki en başarılı mobil oyunu, Şubat 2020 itibariyle 656 milyon dolara ulaştığı bildirilen Fire Emblem Heroes’tur. Nintendo, Dr. Mario World’ü neden kapattığını söylemedi, ancak iyi gitmiyordu. 2020 başlarından bir SensorTower raporuna göre, piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra diğer oyunlarla karşılaştırıldığında.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Nintendo Dr. Mario World’ü 1 Kasım’da Kapatıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft, Xbox Geliştirme Kitlerini Kullanmak Zorunda Kaldı

Microsoft, Xbox Geliştirme Kitlerini Kullanmak Zorunda Kaldı. Microsoft bile devam eden Xbox kıtlığının acısını hissediyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör