Peugeot Elektrikli Araç Oranını %70 Artırmayı Hedefliyor

blank
Peugeot Elektrikli Araç Oranını %70 Artırmayı Hedefliyor

İçerik: Peugeot Elektrikli Araç Oranını %70 Artırmayı Hedefliyor

Peugeot Elektrikli Araç Oranını %70 Artırmayı Hedefliyor:

Elektrifikasyon Peugeot’nun yeni dönem stratejilerinin merkezinde yer alıyor ve marka bu hedef doğrultusunda adımlarını atmaya devam ediyor. Markanın bu çalışmaları arasında en yakın örnek ise yeni Peugeot 308. Bu kapsamda yeni Peugeot 308; İlk andan itibaren sedan ve station wagon versiyonlarında iki farklı plug-in hibrit motorla Avrupa pazarlarında satışa sunulacak. Sunulan modeller arasında HYBRID 225 e-EAT8; 180 HP PureTech motor, 81 kW elektrik motoru ve 8 ileri e-EAT8 şanzıman ile bir araya gelerek 225 HP güç sunuyor. HYBRID 180 e-EAT8 ise 150 HP PureTech motor ve 81 kW elektrik motorunu 8 vitesli e-EAT8 şanzımanla birleştiriyor. Peugeot, bu yıl ürün gamındaki elektrikli araç oranını hem binek hem de ticari araç olarak %70’e çıkarmayı hedefliyor. Bu oranı 2023 yılında yüzde 85’e çıkarmayı hedefleyen marka, 2025 yılında ürünlerinin yüzde 100’ünü elektrikli olarak piyasaya sunacak.

Peugeot, üç yıl önce başladığı elektrifikasyon sürecine yolculuğunda somut örnekler verirken, yeni Peugeot 308 modelini hibrit motorlarla pazara sunacağını duyurdu. Bu doğrultuda yeni PEUGEOT 308; Avrupa pazarlarında satışa çıktığı andan itibaren iki farklı şarj edilebilir hibrit motor seçeneği ile kullanıcılarıyla buluşacak. HYBRID 225 e-EAT8 kapsamında yeni Peugeot 308’de sunulan seçenekler arasında; 180 HP PureTech motor, 81 kW elektrik motoru ve 8 vitesli e-EAT8 şanzıman bir araya gelerek 225 HP’ye kadar güç sağlıyor. Motor; Km başına 26 g C0₂ yayar ve WLTP protokolüne göre 59 km’ye kadar tamamen elektrikli sürüş aralığına izin verir. Peugeot 308 HYBRID 180 e-EAT8 ise 150 HP PureTech motor, 81 kW elektrik motoru ve 8 vitesli e-EAT8 şanzımanı bir araya getiriyor. Motor; WLTP protokolüne göre km başına 25 g C0₂ emisyonu ve 60 km’ye kadar tamamen elektrikli sürüş menzili sağlar.

Hedef: 2025 yılına kadar Avrupa’da tamamen elektrikli ürün yelpazesi
Konuyu değerlendiren Peugeot CEO’su Linda Jackson; “Elektriğe geçiş, müşterilerimizin ister geleneksel ister elektrikli olsun, ihtiyaçlarına en uygun motoru seçmelerine olanak tanıyan ‘Seçim Özgürlüğü’ stratejimizin kalbinde yer alıyor. Elektrikli modellerimizin satış performansı, bu stratejinin Avrupa’da işe yaradığını gösteriyor. Küresel olarak, elektrifikasyonun yeni olduğu pazarlarda bile ayırt edici, premium bir marka olarak öne çıkmak için elektrikli model portföyümüzü kullanacağız. Nerede olursak olalım, ilerlemenin gerçek itici gücü olmak istiyoruz.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Peugeot Elektrikli Araç Oranını %70 Artırmayı Hedefliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör