Pinterest İçerik Oluşturuculara Para Kazanmanın Yollarını Sunuyor

blank
Pinterest İçerik Oluşturuculara Para Kazanmanın Yollarını Sunuyor

İçerik: Pinterest İçerik Oluşturuculara Para Kazanmanın Yollarını Sunuyor

Pinterest İçerik Oluşturuculara Para Kazanmanın Yollarını Sunuyor:

Pinterest etkileyicileri yakında doğrudan platformdan geçimini sağlayabilir. Şirket, içerik oluşturucular için ilk para kazanma araçlarını açıkladı.

Pinterest’e göre perakendeciler platforma yüz milyonlarca Ürün Pimi ekledi. Pinlere tıklayan veya dokunan kullanıcılar bu ürünleri satın alabilir. Pinterest, kullanıcıların Fikir Pinlerini (diğer platformların Hikayelerinin kendi versiyonu) Ürün Pinleriyle etiketlemeleri için bir seçenek sunuyor.

Şirket, kullanıcıların Fikir Pinlerinde etiketlenen bir öğeyi satın almakla, Ürün Pinlerinde gördüklerine göre yüzde 89 daha fazla ilgilendiğini söylüyor. Bunun nedeni, kullanıcıların en sevdikleri içerik oluşturucuların ürünleri nasıl kullandığını görebilmeleri ve belki de bundan biraz ilham alabilmeleridir. İçerik oluşturucular, Fikir Pinleri aracılığıyla elde edilen satışlardan pay almak için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanabilir.

Pinterest, markalı içerik paylaşan içerik oluşturucular için bir “ücretli ortaklıklar” etiketi olan Idea Pins’e başka bir özellik ekliyor. Bir şirket adına içerik oluşturan influencerlar, markayı Fikir Pinlerinde etiketleyebilir. Marka etikete yeşil ışık yaktığında etiket görünecektir. Amaç, şeffaflığı artırmak ve içerik oluşturucuların ücretli ortaklıkları ifşa etmesini kolaylaştırmaktır.

Pinterest içerik ve içerik oluşturucu ortaklıkları başkanı Aya Kanai yaptığı açıklamada, “Pinterest, ilham verici ve eyleme geçirilebilir fikirleri olan içerik oluşturucuların keşfedildiği yerdir. platform ve çalışmalarından para kazanın. İçerik oluşturucular, takipçilerine sağladıkları ilham ve markalar için sağladıkları satışlar için ödüllendirilmeyi hak ediyor.”

Fikir Pinlerinde ürün etiketleme, başlangıçta ABD ve İngiltere’deki işletme hesaplarında kullanılabilecektir. Özellik, önümüzdeki aylarda diğer pazarları da vuracak. Ücretli ortaklıklara gelince, ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya, İrlanda, Yeni Zelanda, Fransa, İspanya, İtalya, Almanya, İsviçre, Avusturya, İsveç, Brezilya, Arjantin, Meksika, Şili, Kolombiya ve Peru’daki belirli Pinterest kullanıcıları artık erişim.

Diğer görsel odaklı platformlar, etkileyicilerin hayatlarını kazanmalarına yardımcı olmanın (ve en önemlisi, onları başka bir yere taşınmaktan caydırmanın) yollarına odaklanıyor. Nisan ayında, Instagram’ın, Facebook’un 1 milyar dolarlık etkileyicileri mahkemeye verme çabası arasında İçerik Üretici Mağazaları ve “markalı bir içerik pazarı” üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Instagram ayrıca 2017’den beri ücretli bir ortaklık etiketi sunuyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Pinterest İçerik Oluşturuculara Para Kazanmanın Yollarını Sunuyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör