Sony ZV-E10, Vlog Kamera Serisine Yeni Lensler Getiriyor

blank
Sony ZV-E10, Vlog Kamera Serisine Yeni Lensler Getiriyor

İçerik: Sony ZV-E10, Vlog Kamera Serisine Yeni Lensler Getiriyor

Sony ZV-E10, Vlog Kamera Serisine Yeni Lensler Getiriyor:

Sony, ZV-1 kompakt vlog modelinden bir dizi özellik ödünç alan, vlog’a özel ilk aynasız kamerası ZV-E10’u piyasaya sürdü. Aynı zamanda, tüm iyi (ve kötü) özellikleriyle birlikte, kabaca A5000 ve A6000 serisi APS-C aynasız fotoğraf makinelerini temel alır.

ZV-E10’un ZV-1’e göre en büyük iki avantajı, daha büyük 24 megapiksel APS-C sensörü ve değiştirilebilir aynasız yuvadır. İkinci özellik, Sony’nin 60’tan fazla E mount lens serisini vlogger’lara açarak ZV-E10’u sabit lensli ZV-1’den çok daha çok yönlü hale getiriyor. Bu arada daha büyük sensör, gelişmiş ışık hassasiyeti ve daha sığ bir alan derinliği sağlayacaktır.

blank

ZV-E10, A6100 ve diğer yeni Sony modellerinde bulunan eskiyen 24 megapiksel APS-C sensörünü kullanır. Bu, 30 fps’ye (veya 120 fps 1080p) kadar keskin, aşağı örneklenmiş 4K video sağlarken, amaçlanan amacı için ideal olmayan ciddi miktarda panjura sahip olması muhtemeldir.

Daha olumlu tarafı, desteklenen lensler aracılığıyla aktif elektronik görüntü sabitleme ve optik sabitleme sunar (gövde içi sabitleme olmasa da). Bu, elde çekimleri oldukça iyi bir şekilde düzeltmelidir, ancak yürü ve konuş tipi vlog için mucizeler beklemeyin – özellikle de döner sensör yalpalaması bir sorun olarak ortaya çıkarsa.

Boyut olarak ZV-E10, 343 gram ağırlığıyla A6000 serisi kameraların herhangi birinden daha küçüktür ve ZV-1’den çok daha büyük ve ağır değildir. Elektronik vizörü yoktur, ancak Sony’nin tamamen eklemli açılır ekrana sahip ilk APS-C aynasız kamerasıdır – bu günlerde herhangi bir vlog kamerasında temel bir gereksinimdir.

blank

Diğeri, aydınlatma koşulları için mevcut olan en düşük f-stop’u anında ayarlayan bir bokeh anahtarıdır. Bu şekilde, öznenizin net bir şekilde öne çıkmasını sağlayarak arka planı mümkün olduğunca odaksız hale getirebilirsiniz.

ZV-E10, sesinizi almak için tasarlanmış yerleşik, yüksek kaliteli üç yönlü bir mikrofona (sol, sağ ve merkezi kanallar) sahiptir. Bu, mikrofon satın almanıza gerek kalmadan vlog çekebileceğiniz anlamına gelir, ancak yine de özel bir pompalı tüfek veya yaka mikrofonunun kalitesi ve ses yalıtımıyla eşleşmeyecektir.

Ayrıca, rüzgar gürültüsünü engellemeye yardımcı olmak için sıcak ayakkabıya takılan bir manşon ve bu yeterli değilse, bir rüzgar gürültüsü azaltma ayarı ile birlikte gelir. Kendi mikrofonunuzu kullanmayı planlıyorsanız, hem mikrofon hem de kulaklık girişleriyle birlikte gelir ve hotshoe Sony’nin özel dijital, çok kanallı mikrofonlarını destekler.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony ZV-E10, Vlog Kamera Serisine Yeni Lensler Getiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Oppo Yeni Telefonunu Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Oppo Yeni Telefonunu Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor: Oppo markası, uzun süredir katlanabilir akıllı telefonlar üretmek için …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör