Tesla, Semi Truck Sürümünü 2022’ye Erteledi

blank
Tesla, Semi Truck Sürümünü 2022'ye Erteledi

İçerik: Tesla, Semi Truck Sürümünü 2022’ye Erteledi

Tesla, Semi Truck Sürümünü 2022’ye Erteledi:Tesla’nın Yarı kamyonu da bu yıl kargo taşımaya başlamayacak. Otomobil üreticisi, en son kazanç çağrısı sırasında, kamyonun varış tarihini 2019’daki orijinal lansman hedefinden üç yıl sonra, bir kez daha 2022’ye geri çektiğini açıkladı. Geçen yıl şirket, aracın piyasaya çıkışını 2022 yılına ertelemek zorunda kaldığını açıkladı. 2021 ancak karara neyin yol açtığı ve pandemi nedeniyle birincil olup olmadığı konusunda ayrıntılı bilgi vermedi. TechCrunch’a göre Tesla, hissedarlarına, pil hücrelerinin sınırlı mevcudiyeti ve küresel tedarik zinciri zorlukları nedeniyle Yarı kamyonun erteleneceğini söyledi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

“İlk Model Y araçlarımızı 2021’de Berlin ve Austin’de inşa etme yolunda kaldığımıza inanıyoruz. İlgili üretim rampalarının hızı, birçok yeni ürün ve üretim teknolojisinin başarılı bir şekilde tanıtılmasından, devam eden tedarik zinciri ile ilgili zorluklardan etkilenecek. ve bölgesel izin.

Bu fabrikalara daha iyi odaklanmak ve pil hücrelerinin sınırlı mevcudiyeti ve küresel tedarik zinciri zorlukları nedeniyle Yarı kamyon programının lansmanını 2022’ye kaydırdık. Ayrıca, şu anda planlanan Cybertruck’ın sanayileşmesi konusunda da ilerleme kaydediyoruz. Austin üretimi için Model Y’den sonra.”

TechCrunch’ın belirttiği gibi, Tesla yöneticisi Jerome Guillen, kamyon taşımacılığı bölümüne liderlik etmeye başladıktan sadece birkaç ay sonra Haziran ayında şirketten ayrıldı. Otomobil üreticisi, ayrılmasının herhangi bir şekilde Semi’nin gecikmesiyle bağlantılı olup olmadığını söylemese de, Guillen, Mart ayında Ağır Nakliye biriminin başkanı olana kadar Tesla’nın tüm otomotiv işini yönetiyordu.

Tesla, Semi’yi ilk olarak 2017’de duyurdu ve 500 mil menzile ve Gelişmiş Otopilot’u içeren teknolojilere sahip büyük bir elektrikli teçhizat vaat etti. ABD’nin her yerinde seyahat ediyor ve görünüşe göre 2018’den beri tamamen Tesla’nın mevcut Supercharger ağına güvenerek eskort olmadan kendi başına kros gezileri yapabiliyor. Elon Musk, personele geçen yıl şirket içi bir e-postada Semi’nin seri üretime girmeye hazır olduğunu söyledi, ancak şirketin hazır olması, kamyonun bileşenleri olmadan hiçbir şey ifade etmiyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Semi Truck Sürümünü 2022’ye Erteledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Suzuki Burgman 400, Türkiye’de Satışa Sunuldu

Suzuki Burgman 400, Türkiye’de Satışa Sunuldu: Motosiklet dünyasının en önemli ve ikonik “Maxi-Scooter” (big scooter) …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör