Twitter, Askıya Alınmış Hesaplar İçin Bildirim Almayı Test Ediyor

blank
Twitter, Askıya Alınmış Hesaplar İçin Bildirim Almayı Test Ediyor

İçerik: Twitter, Askıya Alınmış Hesaplar İçin Bildirim Almayı Test Ediyor

Twitter, Askıya Alınmış Hesaplar İçin Bildirim Almayı Test Ediyor:Twitter, kurallarını ihlal etmiş olabilecek kişilere hesaplarının askıya alındığını veya kilitlendiğini bildirmenin yeni bir yolunu test ediyor. Bu son testin başlamasıyla, küçük bir kullanıcı grubu, zaman çizelgelerinin üst kısmında, platformdaki önceki davranışlarından dolayı tweetleyemeyeceklerini, retweetleyemeyeceklerini veya içeriği beğenemeyeceklerini bildiren bir afiş görecekler. Kilitli bir hesap durumunda, bildirim şu anda çoğu kullanıcının bir hafta içinde erişimi yeniden kazandığını söylüyor. Bu arada, kalıcı askıya almalarla birlikte afiş, kişiyi şirketin temyiz sürecine yönlendirir.

Twitter Destek hesabından yapılan açıklamada “Hesabınızın nerede olduğunu bilmek önemlidir. Giriş yaptığınızda sizi bilgilendirmenin yeni bir yolunu test ediyoruz.

Hesabınız kilitlenir veya askıya alınırsa, bazılarınız bunu netleştiren bir bildirim görmeye başlayacak.” dendi.

Twitter’dan bir sözcü, The Verge’e yaptığı açıklamada, bildirimlerin, şirketin tweet atmaya veya yeni hesapları takip etmeye çalıştıktan sonra hesaplarına erişilemediğini fark ettiklerini söyleyen kişilerden aldığı geri bildirimlere yanıt olarak geldiğini söyledi. Twitter, afişleri uygulamaya karar verirse, çok iş alabilirler. 2020’nin ikinci yarısında şirket, nefret söylemine karşı daha etkili otomatik denetleme araçları ve politikaları sayesinde her zamankinden daha fazla kötüye kullanım içeren içeriği kaldırdı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, Askıya Alınmış Hesaplar İçin Bildirim Almayı Test Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör