Facebook, ABD’de Ofis Çalışanlarının Aşılanmasını İsteyecek

blank
Facebook, ABD'de Ofis Çalışanlarının Aşılanmasını İsteyecek

İçerik: Facebook, ABD’de Ofis Çalışanlarının Aşılanmasını İsteyecek

Facebook, ABD’de Ofis Çalışanlarının Aşılanmasını İsteyecek:Facebook, Menlo Park genel merkezine ve ABD’deki diğer ofislerine dönmeden önce çalışanlarının koronavirüse karşı aşı olmalarını isteyecek. Facebook Başkan Yardımcısı Lori Goler Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Ofislerimiz yeniden açıldığında, ABD kampüslerimizden herhangi birinde çalışmaya gelen herkesin aşı olmasını isteyeceğiz.” Dedi. “Ofise dönüş planlarımızın herkesin sağlığına ve güvenliğine öncelik vermesini sağlamak için uzmanlarla çalışmaya devam ediyoruz.”

Günün erken saatlerinde benzer bir politika açıklayan Google gibi, şirket de tıbbi ve “diğer” nedenlerle aşılanamayan işçiler için bir süreci olacağını söyledi. Ayrıca, gerekliliği dünyanın farklı bölgelerinde nasıl uygulayacağının yerel koşullara ve düzenlemelere bağlı olacağını söylüyor.

Haziran ayında Facebook, ABD ofislerinin çoğunu Eylül ayı başına kadar yüzde 50 kapasiteyle yeniden açma yolunda olduğunu duyurdu. Yılın başlarında, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, çalışanların kalıcı uzaktan çalışma pozisyonlarına başvurabileceklerini söyledi. Aynı gönderide, önümüzdeki beş ila 10 yıl içinde şirketin işgücünün yarısının uzaktan çalışanlardan oluşabileceğini kaydetti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, ABD’de Ofis Çalışanlarının Aşılanmasını İsteyecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hangi Tip Covid-19 Antikor Test Kitleri Daha İyi Çalışıyor

Hangi Tip Covid-19 Antikor Test Kitleri Daha İyi Çalışıyor Yakın Doğu Üniversitesi araştırmacılarının ABD Gıda …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör