Facebook’ta Harcanan Zamanın Çoğunda Video İzleniyor

blank
Facebook'ta Harcanan Zamanın Çoğunda Video İzleniyor

İçerik: Facebook’ta Harcanan Zamanın Çoğunda Video İzleniyor

Facebook’ta Harcanan Zamanın Çoğunda Video İzleniyor:

Facebook kullanıcıları video izlemeye çok daha fazla zaman harcıyor ve Instagram Reels gibi kısa biçimli videolar hızla büyüyor. Şirketin ikinci çeyrek kazanç çağrısı sırasında konuşan CEO Mark Zuckerberg, “video artık Facebook’ta harcanan tüm zamanın neredeyse yarısını oluşturuyor” dedi. Ve Instagram’da, TikTok rakibi Reels, “bağlılığın büyümesine en büyük katkıyı yapan”.

Daha spesifik istatistikleri paylaşmayı bırakmasına rağmen, yeni ayrıntılar, şirket yaratıcı yetenekler için rekabet ederken Instagram’ın Makaralarının daha fazla çekiş kazanabileceğini gösteriyor. Zuckerberg, şirketin yaratıcılara ve alışverişe odaklanmasının, uzun vadeli bir “metaverse şirketi” olma hedefine ulaşmasına da yardımcı olacağını belirtti.

Facebook bu haftanın başlarında, bir meta veri deposu oluşturmaya odaklanan yeni bir ekip başlatmak için bir Instagram yöneticisine dokunduğunu açıkladı. Zuckerberg, “Bunu, sadece bakmak yerine içinde bulunduğunuz, somutlaştırılmış bir internet olarak düşünebilirsiniz” dedi. “Temelde bugün internette yapabileceğiniz her şeyi yapabileceksiniz ve günümüzde internette anlamsız gelen dans etmek gibi bazı şeyleri de yapabileceksiniz.”

Zuckerberg’in yorumları, şirketin geçen yıla göre yüzde 56 artışla 29 milyar doları aşan geliriyle yıllar içinde en güçlü büyümelerinden bazılarını bildirdiği sırada geldi. Şirket ayrıca 3,5 milyardan fazla “aylık aktif insan” bildirdi, ancak ABD’deki kullanıcı büyümesi bir kez daha sabit kaldı.

Bu çeyrekteki güçlü rakamlara rağmen şirket, 2021’in geri kalanının çok farklı görünebileceği konusunda uyardı. CFO Dave Wehner, Facebook’un gelir ve büyümenin yılın ikinci yarısında “önemli ölçüde yavaşlamasını” beklediğini söyledi. Ayrıca, kullanıcıların sosyal ağın reklam izlemesini devre dışı bırakmalarına olanak tanıyan Apple’ın iOS 14.5 güncellemesinin önümüzdeki çeyrekte “daha büyük bir etkisi” olacağını kaydetti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook’ta Harcanan Zamanın Çoğunda Video İzleniyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör