Gmail’inizdeki E-Postalarınızı Nasıl Yedeklersiniz?

blank
Gmail'inizdeki E-Postalarınızı Nasıl Yedeklersiniz?

İçerik: Gmail’inizdeki E-Postalarınızı Nasıl Yedeklersiniz?

Gmail’inizdeki E-Postalarınızı Nasıl Yedeklersiniz?:

İş değiştiriyor olabilirsiniz veya belirli bir e-posta hesabını kullanmayı bırakmaya karar vermiş olabilirsiniz veya belki de her ihtimale karşı tüm e-postalarınızın bir kopyasını istiyorsunuz. Nedeniniz ne olursa olsun, Google’ın Paket Servisi özelliğini kullanarak Gmail ve diğer Google hesaplarınızı yedeklemek ve dışa aktarmak kötü bir fikir değildir. Aslında, hesaplarınızı düzenli olarak yedeklenecek şekilde ayarlayabilirsiniz, bu genel olarak iyi bir uygulamadır.

Bir not: Bir şirket hesabını yedekliyorsanız şirketinizin Paket Servisi’ni devre dışı bıraktığını görebilirsiniz. Gmail’inizi yedekleyebileceklerini söyleyen üçüncü taraf uygulamalar var, ancak denemeden önce şirketinizin politikalarını kontrol etmelisiniz.

GMAIL’İNİZ NASIL YEDEKLENİR:
myaccount.google.com‘a gidin
Gizlilik ve kişiselleştirme altında, “Verilerinizi ve kişiselleştirmenizi yönetin” seçeneğini tıklayın.
“Verilerinizi indirin veya silin” seçeneğine ilerleyin. “Verilerinizi indirin” seçeneğine tıklayın.

Bu sizi Google Paket Servisi sayfasına götürecektir. “Dahil edilecek verileri seçin” altında, Gmail’in ve yedeklemek istediğiniz diğer uygulamaların yanındaki kutuyu işaretleyin. (Bazı hizmetlerin “Birden çok biçim” etiketli düğmeleri olduğunu unutmayın. Verilerinizin indirileceği biçimi seçmek için bu düğmeyi tıklayın.) Ardından “Sonraki adım”ı tıklayın.

Verilerinizi nasıl almak istediğinize karar vermek için, indirme bağlantısını e-postayla göndermek veya Drive, Dropbox, OneDrive veya Box’ınıza eklemek de dahil olmak üzere seçeneklerinizi görmek için “Teslim yöntemi”nin altındaki oku tıklayın.

Ayrıca yalnızca bir veya iki ayda bir (bir yıla kadar) dışa aktarmayı seçebilir ve dosya türünü ve maksimum dosya boyutunu seçebilirsiniz. (Dosya boyutu maksimum değerinizden daha büyükse, birden çok öğeye bölünür ve 2 GB’den büyük dosyalar zip64 sıkıştırma biçimini kullanır.) Seçimlerinizi yaptıktan sonra, “Dışa Aktarma Oluştur”u tıklayın.

Aktarımınız başlayacak. Beklemeye hazır olun; bitmesi günler alabilir. Ayrıca “Dışa aktarmayı iptal et” veya “Başka bir dışa aktarma oluştur”u da tıklayabilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Gmail’inizdeki E-Postalarınızı Nasıl Yedeklersiniz?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör