LG Güney Kore Mağazalarında iPhone Satmaya Başlayacak

blank
LG Güney Kore Mağazalarında iPhone Satmaya Başlayacak

İçerik: LG Güney Kore Mağazalarında iPhone Satmaya Başlayacak

LG Güney Kore Mağazalarında iPhone Satmaya Başlayacak:

Geçen hafta, LG’nin kendi akıllı telefonlarını üretmeyi bıraktığı için Güney Kore’deki bazı mağazalarında iPhone satmaya başlayacağına dair söylentiler ortalıkta dolandı. ZDNet’in bildirdiğine göre LG, önümüzdeki ay iPhone ve diğer Apple ürünlerini satmaya başlayacağını doğruladı.

LG ve Samsung, 2018’de, daha küçük telefon distribütörleriyle rekabet etmemeleri için kendi akıllı telefonlarını yalnızca ilgili mağazalarında satmaya karar verdiler. Bu nedenle LG, iPhone satmayı düşünmeye başladığında, bir akıllı telefon satıcısı ticaret organizasyonunun direnişiyle karşılaştığı bildirildi. Artık kendi telefonlarını üretmeyi bıraktığına göre, bu grubun LG’nin diğer üreticilerin telefonlarını satmasına izin veren yeni bir sözleşme imzaladığı bildiriliyor.

Önümüzdeki aydan itibaren iPhone satışının yanı sıra LG’nin Watch ve diğer Apple ürünlerini de satacağı bildiriliyor. Şirketin Güney Kore’de 400 mağazası var, bu nedenle bu hareket Apple’a önemli bir destek sağlayabilir. Yine de, LG’nin düşmesinden bu yana yerel akıllı telefon pazarına sahip olan Apple’ın ezeli rakibi Samsung’un zararına olabilir.

Apple’ın, Koreli şirketin kendi cihazlarının üretimini sonlandıracağını açıklamasının ardından perakende satış alanlarında telefon satmak için LG ile pazarlık yapmaya başladığı iddia ediliyor. Hem Samsung hem de Apple, LG akıllı telefon sahiplerine telefonlarını takas etmeleri için 150.000 wona (135 $) kadar ödeme yapmayı teklif ediyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: LG Güney Kore Mağazalarında iPhone Satmaya Başlayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör