Sony 10 Milyon PS5 Oyun Konsolu Sattı

blank
Sony 10 Milyon PS5 Oyun Konsolu Sattı

İçerik: Sony 10 Milyon PS5 Oyun Konsolu Sattı

Sony 10 Milyon PS5 Oyun Konsolu Sattı:

PlayStation 5, önemli bir dönüm noktasını geçti. Sony, sistemin 12 Kasım’daki ilk çıkışından sekiz ay sonra, 18 Temmuz itibariyle 10 milyon PS5 konsolu sattığını açıkladı. Şirket, pandemi ile satışları geri tuttuğu bildirilen devam eden çip kıtlığı arasında ortalama bir başarı olmadığını düşündü. Şu anda Sony’nin bugüne kadarki en hızlı satan konsolu ve PS4’ü neredeyse bir ay geride bıraktı.

Satışlar lansmanından bu yana yavaşladı. Sony, 2020’de 4,5 milyon PS5 satışı elde etti, ancak 2021’in ilk çeyreğinde 3,3 milyon sattı – çeteleye 2,2 milyon eklemek için dört ay daha sürdü. Tedarik kısıtlamaları ile yıl ortasındaki olağan durgunluk arasında bu şaşırtıcı değil, ancak tatillere kadar satışların arttığını görmeyebilirsiniz.

PlayStation şefi Jim Ryan, GamesIndustry.biz’e verdiği bir röportajda, yaygın talep göz önüne alındığında hangi pazarların en sıcak olduğunu “söylemek için çok erken” olduğunu söyledi, ancak Çin’in hoş bir sürpriz olduğuna dikkat çekti. Şirket, mobil oyunlara ve oynaması ücretsiz modele odaklanan yerel bir pazara rağmen, PS5 lansman stokunu “çok, çok hızlı” sattı.

PS5’in önünde kolay bir yol yok. Sony, donanım eksikliklerinin üstesinden hızla gelebilse bile, Ratchet & Clank: Rift Apart ve Returnal dışında hala PS5’e özel oyun kıtlığına sahip. En büyük oyunlar, Spider-Man: Miles Morales gibi PS4 için mevcut oyunların geliştirilmiş sürümleri olma eğilimindedir ve hatta Horizon Forbidden West gibi yakında gişe rekorları kıran oyunların bile PS4 sürümleri olacaktır. Talep hala canlı görünse de, Gran Turismo 7 ve diğer sistem ayrıcalıkları yürürlüğe girene kadar bir PS5 satın almak için fazla bir teşvik olmayabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony 10 Milyon PS5 Oyun Konsolu Sattı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör