PlayStation 5 SSD Yükseltmeleri Beta Test İçin Yayınlandı

blank
PlayStation 5 SSD Yükseltmeleri Beta Test İçin Yayınlandı

İçerik: PlayStation 5 SSD Yükseltmeleri Beta Test İçin Yayınlandı

PlayStation 5 SSD Yükseltmeleri Beta Test İçin Yayınlandı:

Beklendiği gibi Sony, PS5’in boş M.2 genişletme yuvasına kademeli olarak erişim sağlıyor. Bugünden itibaren yeni bir sistem yazılımı güncellemesi, ABD, Kanada ve Avrupa’nın bazı bölgelerindeki beta kullanıcılarına belirli SSD sürücülerle yerel depolamayı artırma olanağı sağlıyor. Ancak süreç, önceki raporların önerdiği kadar basit değil.

Gerekli okuma hızlarının 5500 MB/sn veya daha yüksek olacağını zaten biliyorduk, bu da sizi PCIe Gen4 SSD’lerle sınırlar. Tabii ki, bunu yönetebilecek pek çok sürücü var: Samsung 980 Pro, Western Digital SN850, Corsair Force MP600, Seagate Firecuda 530, Sabrent Rocket 4 Plus, bunlardan birkaçı.

İşleri daha karmaşık hale getirmek için Sony, PS5’in soğutma mekanizmasını da hesaba katmanız gerektiğini söylüyor. Bu, SSD’nize tek veya çift taraflı biçimde bir soğutucu takabileceğiniz veya yerleşik soğutma yapısına sahip uyumlu bir SSD satın alabileceğiniz anlamına gelir. Ancak o zaman bile, gerekli boyutlara uyan doğru boyutta bir soğutucu olması gerekir. Soğutma yapısı dahil toplam boyutun 110 mm (U) x 25 mm (G) x 11,25 mm (Y)’den küçük veya inç olarak 4,33 inç (U) x 0,984 inç (G) x 0,442 inç (Y)’den küçük olması gerekir. ).

Temel olarak, herhangi bir Gen 4 SSD’ye kapağı açmayı ve yerleştirmeyi unutabilirsiniz. Örneğin, Corsair Force MP600, sığamayacak kadar yüksek bir soğutucuya sahiptir (ancak bunu bir soğutucu olmadan satın alabilir ve kendi termal çözümünüzü kullanabilirsiniz). Oysa WD Black SN850 soğutucu iyi olmalıdır.

PS5 beta yazılımı, M.2 SSD desteğinin yanı sıra ek yazılım ve iyileştirmeler de içeriyor. Bunlar arasında, DualSense denetleyiciyi kullanarak bir odanın akustiğini ölçerek sesi artırabilen yerleşik TV hoparlörleri için 3D ses desteği bulunur. Konsolun sistem ayarlarından ses menüsünden açıp kapatabilirsiniz. Dahası, Kontrol Merkezi’nde bir dizi kontrol özelleştirme seçeneği vardır. Burada, Oyun Üssü ayrıca arkadaşlarınıza ve partilere mesaj göndermenize ve kaç arkadaşınızın çevrimiçi olduğunu görmenize izin verir.

PS4 ve PS5 oyunları da buna göre etiketlenecek ve ana ekranda ve oyun kitaplığında ayrı ayrı görünecek. Güncelleme ayrıca, Kontrol Merkezi aracılığıyla oyun başına beş adede kadar kupaya hızlı erişim için bir kupa izleyiciyi, PlayStation Now’da 720p ile 1080p arasında seçim yapma seçeneğini ve yüksek puanlar için mücadelelerde otomatik video klipleri etkinleştirme özelliğini de içeriyor. Yazılım güncellemesi ayrıca Japonya, İngiltere, Almanya ve Fransa’da da kullanıma sunuluyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: PlayStation 5 SSD Yükseltmeleri Beta Test İçin Yayınlandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Nvidia GeForce, Piyasaya Çıkacak Yeni İşlemcilerini Tanıttı

Nvidia GeForce, Piyasaya Çıkacak Yeni İşlemcilerini Tanıttı: Nvidia, şu anda GeForce RTX 30 serisinde en …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör