Samsung, Katlanabilir Akıllı Telefonları Ana Akım Yapacak

blank
Samsung, Katlanabilir Akıllı Telefonları Ana Akım Yapacak

İçerik: Samsung, Katlanabilir Akıllı Telefonları Ana Akım Yapacak

Samsung, Katlanabilir Akıllı Telefonları Ana Akım Yapacak:

En son kazanç açıklamasında Samsung, yakında yeni katlanabilir akıllı telefonlar piyasaya süreceğini ve kategoriyi “ana akım” yapmaya çalışacağını doğruladı. Ayrıca, kazançlarını yüzde 20 artırarak 63.67 trilyon won’a (55.56 milyar $) yükselttiği ve 12.57 trilyon won (11 milyar $) işletme kârı gördüğü için para kazanmak için mobil cihaza ihtiyacı olmadığını da gösterdi. Bu, mobil bölümünün bileşen kıtlığı ve COVID ile ilgili fabrika sorunları nedeniyle önceki çeyreğe göre gelirinin düşmesine rağmen.

Mevcut kıtlık göz önüne alındığında tahmin edebileceğiniz gibi, Samsung’un çip işi bu çeyrekte kazançlarına hakim oldu ve toplam gelirin üçte birinden fazlasını ve kârının yarısından fazlasını oluşturdu. Buna bellek ve ekran panelleri gibi kategorilerdeki fiyat artışları yardımcı oldu. Şirketin tüketici elektroniği bölümü de birinci sınıf TV satışları ve cihazları sayesinde büyüme kaydetti.

Mobil bölümü, zayıf mevsimsel talep, bileşen sıkıntısı ve Vietnam fabrikalarındaki COVID ile ilgili kapanmalar nedeniyle düşerken, şirket iş hakkında bazı ilginç yorumlar yaptı. “Katlanabilir kategoriyi yaygınlaştırarak premium [mobil] ifadesindeki liderliğini sağlamlaştıracağını” söyledi – bu, yakın gelecekte daha ucuz katlanabilir telefonlar görebileceğimiz anlamına geliyor.

Samsung, yeni ekran altı kamera teknolojisi üzerinde de çalıştığını açıkladı. Ayrıca, Z Flip ve Z Fold 2’yi takip etmesi beklenen 11 Ağustos etkinliğine atıfta bulunarak, yakında yeni katlanabilir ürünler tanıtacağını da doğruladı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung, Katlanabilir Akıllı Telefonları Ana Akım Yapacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör