Scarlett Johansson, Disney’e Dava Açtı

blank
Scarlett Johansson, Disney'e Dava Açtı

İçerik: Scarlett Johansson, Disney’e Dava Açtı

Scarlett Johansson, Disney’e Dava Açtı:

Black Widow yıldızı Scarlett Johansson, şirketin filmi sinemalarda ve aynı anda Disney+’da yayınlama kararı nedeniyle Disney’e dava açıyor. Johansson, The Wall Street Journal’ın bildirdiği gibi, hareketin bir sözleşme ihlali oluşturduğunu iddia ediyor.

Davada Johansson, Black Widow’un Marvel ile yaptığı anlaşma uyarınca yalnızca sinemalarda gösterime girmesi gerektiğini söyledi. Film yıldızları için sıklıkla olduğu gibi, Johansson’ın maaşının büyük bir kısmı gişe başarısına bağlıydı.

Black Widow’u Disney+’da izlemek için, izleyicilerin bir Premier Erişim geçişi için 30 dolardan fazla ödeme yapması gerekiyor. Disney başlangıçta, filmin bu ayın başlarındaki açılış hafta sonundan itibaren Disney+’dan 60 milyon dolar gelir elde ettiğini, bunun yanı sıra 80 milyon dolar yurt içi ve 78 milyon dolar uluslararası tiyatro geliri elde ettiğini tahmin ediyordu.

Hareket, Black Widow’un sinemalardaki performansını etkilemiş olabilir (yine de dünya genelindeki birçok sinemanın pandeminin ortasında hala kapalı olduğunu akılda tutmakta fayda var). Dünya çapındaki toplam gişe rekoru şu anda 319 milyon dolar. Variety’nin belirttiği gibi, bu, bugüne kadarki en düşük hasılat yapan Marvel filmlerinden biri olma yolunda ilerliyor. 2018’in başından bu yana vizyona giren diğer altı Marvel filminden yalnızca biri sinemalarda 1 milyar dolardan az hasılat elde etti.

Dava, Johansson’ın temsilcilerinin yeni Black Widow yayın stratejisi hakkında haberler çıktıktan sonra anlaşmasını yeniden müzakere etmeye çalıştığını, ancak Disney ve Marvel’in iddiaya göre yanıt vermediğini söylüyor. Bir WSJ kaynağına göre, Black Widow’u Disney+’ta aynı anda yayınlamak Johansson’a 50 milyon dolardan fazlaya mal olabilir.

2019’da, COVID-19 her şeyi değiştirmeden ve Disney+ ufuktayken Johansson ve ekibi, Black Widow’un hala yalnızca sinema amaçlı bir sürüm olacağını doğrulamak için Marvel ile iletişime geçti. Dosyada atıfta bulunulan Mart 2019 tarihli bir e-postaya göre, Marvel’in baş danışmanı Dave Galluzzi bunu doğruladı. E-postada, “Plan değişirse, bunu sizinle tartışmamız ve anlaşma bir dizi (çok büyük) gişe ikramiyesine dayandığı için bir anlaşmaya varmamız gerekeceğini anlıyoruz.”

COVID-19 salgınının başlamasının ardından dünyanın dört bir yanındaki sinema salonları kapılarını kapatmak zorunda kaldı. Distribütörler, sürüm stratejilerini yenilemek için çabaladılar. Warner Bros., bu yıl filmlerinin hem sinemalara hem de HBO Max’e aynı gün gelmesiyle (diğer adıyla gün ve tarih yayınları) hibrit bir format benimsedi. Gelecek yıl tiyatro ilk sürümlerine geri dönecek.

Ancak bu yaklaşım Christopher Nolan da dahil olmak üzere önde gelen yönetmenler tarafından eleştirildi. Warner Bros.’un sahibi WarnerMedia bazı anlaşmaları elden geçirdi ve gişe gelirinde 200 milyon doların üzerinde bir kesinti olması gereken yaratıcı yeteneklere ödeme yaptığı bildirildi. NBCUniversal aynı gün The Boss Baby: Family Business’ı sinemalarda ve Peacock’da yayınladı.

Disney farklı taktikler benimsedi. Bugüne kadar yayınladığı filmlerin birçoğu (Mulan, Raya ve Son Ejderha ve Cruella dahil) başlangıçta Disney + ‘daki 30 dolarlık geçişin arkasında kilitlendi. Artemis Fowl ve Pixar filmleri Soul ve Luca, birçok ülkede sinema salonlarını tamamen atladı ve normal kütüphanenin bir parçası olarak doğrudan Disney+’a gitti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Scarlett Johansson, Disney’e Dava Açtı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Neo, ‘Matrix Resurrections’ Fragmanıyla Geri Döndü

Neo, ‘Matrix Resurrections’ Fragmanıyla Geri Döndü: Artık bir sonraki Matrix filminin küçük, rastgele kliplerini izlemekle …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör