Google, Ofise Dönen Çalışanları İçin COVID-19 Aşısı İsteyecek

blank
Google, Ofise Dönen Çalışanları İçin COVID-19 Aşısı İsteyecek

İçerik: Google, Ofise Dönen Çalışanları İçin COVID-19 Aşısı İsteyecek

Google, Ofise Dönen Çalışanları İçin COVID-19 Aşısı İsteyecek:

Google, şirket ofislerine dönmelerine izin verilmeden önce çalışanlarının koronavirüse karşı aşı olmalarını isteyecek. CEO Sundar Pichai, şirketin Çarşamba günü paylaştığı dahili bir e-postada, “Kampüslerimizde çalışmaya gelen herkesin aşılanması gerekecek” dedi. “Aşı olmak, önümüzdeki aylarda kendimizi ve toplumumuzu sağlıklı tutmanın en önemli yollarından biri.”

Google, politikayı ABD’de “önümüzdeki haftalarda” uygulayacak ve diğer bölgelerde de önümüzdeki aylarda izlenecek. Gereklilik, aşılara orada yaygın olarak erişilinceye kadar bir bölgede geçerli olmayacak ve şirket, tıbbi veya “korunan diğer nedenlerle” aşılanamayan çalışanlar için bir istisna süreci olacağını söylüyor. Google, çalışanlarının yüzde kaçının aşılı olduğunu söylemedi, ancak Pichai mektubunda, “aşıların yaygın olarak bulunduğu alanlarda Google topluluğumuz için çok yüksek aşı oranları görmek için cesaret verici” olduğunu belirtiyor.

Aynı e-postada Pichai, Google’ın ofise dönüş tarihini ertelediğini de duyurdu. Şirket şimdi, önceden planlandığı gibi Eylül yerine 18 Ekim’e kadar çalışanlarının hibrit bir çalışma haftasında olmasını umuyor. Duyuru, koronavirüsün daha bulaşıcı Delta varyantının yayılması nedeniyle ABD’de ve dünyanın diğer birçok yerinde artan COVID-19 vaka yükleri ışığında Apple’ın benzer bir kararının ardından geldi. Pichai, “Bu uzatma, ihtiyaç duyanlar için esneklik sağlarken işe geri dönmemize zaman tanıyacak” dedi. “Verileri dikkatle izlemeye devam edeceğiz ve tam ofise dönüş planlarımıza geçmeden önce en az 30 gün önceden sizi bilgilendireceğiz.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Ofise Dönen Çalışanları İçin COVID-19 Aşısı İsteyecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hangi Tip Covid-19 Antikor Test Kitleri Daha İyi Çalışıyor

Hangi Tip Covid-19 Antikor Test Kitleri Daha İyi Çalışıyor Yakın Doğu Üniversitesi araştırmacılarının ABD Gıda …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör