İnsansız Suüstü Araçları Savunma Sanayiinde Yarışacak

blank
İnsansız Suüstü Araçları Savunma Sanayiinde Yarışacak

İçerik: İnsansız Suüstü Araçları Savunma Sanayiinde Yarışacak

İnsansız Suüstü Araçları Savunma Sanayiinde Yarışacak:

Savunma Sanayii Başkanlığı, otonom görev yapabilen insansız su üstü araçlarının tasarım ve prototip üretimini hedefleyen lise ve üniversite öğrencilerine yönelik bir yarışma düzenliyor.

Türk savunma sanayisi, insansız araçlarla ilgili çalışmaları geniş bir tabana yaymak amacıyla gençlere yönelik İnsansız Suüstü Araçları Prototip Yarışması düzenliyor.

Savunma Sanayii Cumhurbaşkanlığı Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, savunma sanayinde nitelikli insan kaynağı üzerinde çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Başkanlık olarak 2017 yılından bu yana düzenledikleri ROBOİK yarışmasını bu yıl insansız su üstü araçları alanında düzenlediklerini ifade eden Başkan Demir, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Türk savunma sanayii olarak insansız hava araçlarında elde ettiğimiz tecrübe ve başarıyı deniz ve kara alanlarında da göstereceğimize inanıyoruz. Bu kapsamda insansız deniz sistemleri için birkaç ayrı alanda devam eden projelerimizi hızlandırdık. Savunma sanayinde kazanmanın yolu bu kavramın genç yaşta zihinlerde oluşmasından geçmektedir. Bu bilinçle genç kardeşlerimize destek olmaya devam ediyoruz. Bu nedenle sadece lise ve üniversite öğrencilerine açık olan ROBOİK yarışmamızı bu yıl ‘Hayallerimizi üretiyoruz, geleceğe yelken açıyoruz’ sloganıyla düzenliyoruz.”

Başkan Prof. Dr. İsmail Demir, yarışma ile insansız otonom görev yapabilen su üstü araçlarının tasarımını ve prototip üretimini hedeflediklerini belirtti. Bu şekilde yarışmaya katılacak gençlere başarılar dileyerek, uzaktan kumandalı veya otonom görevleri başarıyla gerçekleştirebilen su üstü araçları üretme ve geliştirme konusunu yaygınlaştırarak benzersiz araçların üretimine öncülük etmeyi hedeflediklerini vurguladı. ülke genelinde çeşitli senaryolarla ilgili görevleri yerine getirmek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: İnsansız Suüstü Araçları Savunma Sanayiinde Yarışacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

ASELSAN’ın Mobil Uydu Terminali Kara Kuvvetleri Envanterine Girdi

ASELSAN’ın Mobil Uydu Terminali Kara Kuvvetleri Envanterine Girdi: ASELSAN tarafından geliştirilen X-Bant Uydu Haberleşme Sistemi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör