Microsoft’un Karı Dördüncü Çeyrekte Yüzde 47 Arttı

blank
Microsoft'un Karı Dördüncü Çeyrekte Yüzde 47 Arttı

İçerik: Microsoft’un Karı Dördüncü Çeyrekte Yüzde 47 Arttı

Microsoft’un Kârı Dördüncü Çeyrekte Yüzde 47 Arttı:

Microsoft’un işi, bulut bilişim ve üretkenlik uygulamalarındaki liderliği sayesinde gelişmeye devam ediyor. Bugünkü dördüncü çeyrek kazanç raporunda şirket, geçen yıla göre gelirlerinde yüzde 21 artışla 46,2 milyar dolara ulaştığını bildirdi. Ancak daha da etkileyici olanı, kârı yüzde 47 artarak 16,5 milyar dolara ulaştı. Microsoft’un başarısı bu noktada neredeyse kırılmış bir rekor – geçen çeyrekte kârda yüzde 44 artış gördü ve ondan önce yüzde 33 büyüdü – ancak yine de Wall Street analistlerinin beklentilerini geçmeyi başarıyor.

Microsoft’un büyümesinin anahtarı, son birkaç yıldır olduğu gibi aynı. Akıllı Bulut işi görünüşte durdurulamaz ve geçen yıla göre yüzde 30 büyüyor. Ve birlikte gelirleri yüzde 25 artıran Office, Linkedin ve diğer iş uygulamalarıyla hala çok fazla büyüme görüyor. Windows ve Xbox’ı içeren More Personal Computing grubu bile işinin yüzde 9 arttığını gördü. (Bu kategori, çeyrekte birkaç düşüş gördü: Yüzey işi yüzde 20 düştü ve Xbox içeriği ve hizmetleri yüzde 4 düşüş gördü.)

Şirketin 2021 mali yılının tamamı güçlü olduğu için Microsoft’un 4. çeyrek kazançları bize gerçekten yeni bir şey söylemiyor. Şirket, 2021 için toplam gelirde yüzde 18’lik bir artış (168.1 milyar dolar) ve yıl için yüzde 38’lik bir kâr artışı (61,3 milyar dolar) bildirdi. Microsoft’un önceki kazanç raporu, pandemi sırasında başarılı olduğunu kanıtladı, ancak şimdi bu kazançlar yakın zamanda durmayacak gibi görünüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft’un Karı Dördüncü Çeyrekte Yüzde 47 Arttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör