Spotify, Ücretli Müşteri Sayısını Arttırıyor

blank
Spotify, Ücretli Müşteri Sayısını Arttırıyor

İçerik: Spotify, Ücretli Müşteri Sayısını Arttırıyor

Spotify, Ücretli Müşteri Sayısını Arttırıyor:

Üç ay önce Spotify, kullanıcı büyümesinin azalmaya başlayacağını tahmin etmişti, çünkü COVID-19 çok sayıda insanı beklenenden daha fazla kaydolmaya sevk etmişti. Bugün, ses devi, son çeyrekte yeni kayıtların dokuz milyon yeni kullanıcıya düşmesiyle haklı çıktı. Bununla birlikte, daha yavaş büyüme her zaman kötü bir şey değildir. Bu dokuz milyon rakamın yedi milyonu Premium’a kaydolurken, yalnızca iki milyon reklam destekli oldu. Bu, Spotify’ın uzun bir kayıp döneminden sonra art arda ikinci bir karlılık çeyreğini de açıklayabildiği anlamına geliyor.

Spotify kullanıcılarının toplam sayısı şu anda 365 milyon olup, bunun 165 milyonu Premium için ödeme yaparken, kalan 210’u reklam desteklidir. Spotify’ın reklam destekli geniş kullanıcı tabanının daha fazlasını Premium kullanıcılara dönüştürmek, şirketin kârlı kalmasını sağlamanın bir yoludur. Elbette bir diğeri, Spotify’ın sayısız podcast teklifiyle desteklenen büyüyen reklamcılık işini güçlendirmek. Şirket, The Ringer, Parcast ve Gimlet dahil olmak üzere şirketin sahip olduğu podcast satış noktalarının reklam satışlarında yıldan yıla “üç haneli” kazanç gördüğünü söyledi.

Son üç ayda Spotify, kullanıcıları müzikten daha ucuz ses içeriği biçimlerine yönlendirmek için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Joe Rogan’ın podcast’inin “beklentilerin üzerinde” performans gösterdiğini söylerken, The Ringer’dan çıkan şovlar NBA playoff sezonuna girerken dinleyicilerde büyük artışlar gördü. Bu ay, yılın başından beri platformdaki en büyük ikinci podcast olan eski Başkan Barack Obama ve Bruce Springsteen’in takıldığını dinlemek için kaç kişinin bağlandığından bahsetmiyorum.

Geleceğe gelince, Spotify, toplamda en az 12 milyon daha fazla kullanıcı ve en az beş milyon daha fazla ödeme yapan müşteri eklemeyi umduğunu söylüyor. COVID-19 ile ilgili belirsizlikler göz önüne alındığında, asla emin olamazsınız, ancak yıl sonuna kadar imrenilen 400 milyon kullanıcı rakamına ulaşmayı bekliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Spotify, Ücretli Müşteri Sayısını Arttırıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör