Çin Pazarına Girecek ve Opel Tamamen Elektrikli Olacak

blank
Çin Pazarına Girecek ve Opel Tamamen Elektrikli Olacak

İçerik: Çin Pazarına Girecek ve Opel Tamamen Elektrikli Olacak

Çin Pazarına Girecek ve Opel Tamamen Elektrikli Olacak:

Köklü Alman markası Opel, kapsamlı elektrifikasyon stratejisinde bir sonraki adımı atıyor. Buna göre Opel, yalnızca elektrikli model portföyünü genişletmekle kalmayacak, aynı zamanda 2028’den itibaren Avrupa’da tamamen pilli elektrikli araçlara da odaklanacak. Opel, aynı zamanda dünyanın en büyük otomobil pazarı olan Çin’e tamamen elektrikli bir marka olarak girmeyi hedefliyor. Efsanevi Opel Manta elektrikli otomobil olarak geri dönecek.

Alman otomotiv devi Opel’in elektrikli araç stratejisi, Stellantis 2021 Elektrikli Araç Günü kapsamında açıklandı. Buna göre, Opel elektrifikasyon stratejisinde bir sonraki adımı atarken, 2021 yılında başta Avrupa pazarlarında dokuz elektrikli model sunacak. Ayrıca 2024 yılına kadar tüm Opel modellerinin elektrikli versiyonlara sahip olması hedefleniyor. 2028 yılına kadar sadece markanın elektrikli versiyonu otomobiller, Opel’in ana pazarı olan Avrupa’da satışa sunulacak.

Stellantis 2021 Elektrikli Araç Günü etkinliğinde Opel’in bu alandaki çalışmaları ve hedefleri de paylaşıldı. Etkinlikte yapılan açıklamalara göre, otomotiv sektörünün geleceğini elektrikli araçlarda gören Opel, çevreci kimliğiyle de teknolojisini aynı potada eriterek sıfır emisyon hedefiyle çalışıyor. Global bir marka olma hedefinin bu vizyonunu ön planda tutan Opel, dünyanın en büyük otomotiv pazarı olan Çin’de tamamen elektrikli bir marka olarak yerini almayı ve kârlı büyümeyi planlıyor.Opel; Dönemin gereklerine göre yorumladığı neo-klasik otomobili Manta GSe ElektroMOD için aldığı heyecan verici olumlu tepkiler sonrasında efsanevi Manta modelini yeniden canlandırmaya karar verdi. Opel’in marka geçmişi için gerçek bir ikon ve markanın geleceği için bir ilham kaynağı olan Opel Manta, önümüzdeki 10 yıl içinde “tamamen elektrikli” olarak seri üretilecek. Opel, kapsamlı bir elektrifikasyon hamlesinin ortasında. Marka bu yıl dokuz elektrikli model piyasaya sürecek ve Opel’in tüm modelleri 2024 yılına kadar elektrikli versiyonlara sahip olacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin Pazarına Girecek ve Opel Tamamen Elektrikli Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör