Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin Yatırımları Hakkında Konuştu

blank
Elon Musk, Tesla'nın Bitcoin Yatırımları Hakkında Konuştu

İçerik: Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin Yatırımları Hakkında Konuştu

Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin Yatırımları Hakkında Konuştu:

Elon Musk, bir Twitter kullanıcısı varlıklarının kaba bir tahminini paylaştıktan sonra Tesla’nın elinde kaç Bitcoin olduğunu ima etti. Twitter biyografisinde 2012’den beri elektrikli araç yapım şirketine yatırım yaptığını söyleyen Dave Lee (@heydave7), Tesla’nın 42.069 Bitcoin tutması gerektiğini ve toplam holdingin 1,47 milyar dolar olabileceğini söyledi. Lee, hesaplamasını, şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dosyasında bulunduğunu söylediği “dijital varlıkların” adil piyasa değerine dayandırdı. Lee’ye yanıt veren Musk, Tesla’nın o kadar çok Bitcoin’e sahip olmadığını ancak “yakınında” olduğunu söyledi.

Lee, hesaplamasında, Tesla’nın SEC dosyalamasında kullandığı tarih olan 30 Haziran’daki Bitcoin değerini kullandı. O gün, Bitcoin’in işlem gördüğü ortalama fiyat 35.000 dolar civarındaydı. Tesla, “30 Haziran 2021 itibariyle tutulan bu tür dijital varlıkların adil piyasa değerinin 1,47 milyar dolar olduğunu” söyledi. Bununla birlikte, dijital varlıkların Bitcoin olduğunu açıkça söylemedi.

Musk başlangıçta dünyanın en büyük kripto para birimini desteklediğinden, öncelikle Bitcoin’de eğlenmek için başlatılan meme tabanlı bir para birimi olan Dogecoin’in arkasına ağırlık vermeden önce Tesla’nın Bitcoin’e veya başka herhangi bir kripto para birimine maruz kalmasının ne kadar büyük olduğuna dair bazı spekülasyonlar oldu. Yine Bitcoin’i desteklediği ortaya çıktı ve aynı zamanda çevreciler arasındaki madencilik için fosil yakıt kullanımıyla ilgili endişeleri de kabul etti.

Şubat ayında Tesla, Bitcoin’e 1,5 milyar dolarlık bir yatırım yaptığını duyurdu ve elektrikli araçları için ödeme olarak kripto para birimini kabul etmeyi planlıyor. Ancak Musk, kararı üç ay sonra geri aldı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin Yatırımları Hakkında Konuştu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Önümüzdeki 5 Yılda Fiber İnternete 5 Milyar TL Yatırım

Önümüzdeki 5 Yılda Fiber İnternete 5 Milyar TL Yatırım: Teknolojide hızlı bir değişim ve dönüşüm …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör