İstenmeyen WhatsApp Gruplarına Eklemenmeyi Nasıl Önlersiniz?

blank
İstenmeyen WhatsApp Gruplarına Eklemenmeyi Nasıl Önlersiniz?

İçerik: İstenmeyen WhatsApp Gruplarına Eklemenmeyi Nasıl Önlersiniz?

İstenmeyen WhatsApp Gruplarına Eklemenmeyi Nasıl Önlersiniz?

WhatsApp grupları ailenizle, arkadaşlarınızla ve hatta iş arkadaşlarınızla bağlantıda kalmanın harika bir yoludur, ancak bu özellik çoğu kişi tarafından ürün satmak veya hizmetleri tanıtmak için tonlarca insanı gruplara eklemek için kullanılır. Bu gruplar genellikle katılımcıların izni olmadan oluşturulur ve bu birçokları için sinir bozucu olabilir. Çoğumuz gereksiz grupların bir parçası olmaktan nefret ederiz ve genellikle bir gruptan çıkmanın kabalık olup olmadığını düşünürüz. Bundan kurtulmanın en iyi yolu, rastgele insanların sizi gruplara eklemesini engelleyecek bir filtreye sahip olmaktır.

Bilinmeyen kullanıcıların sizi WhatsApp gruplarına eklemesini nasıl önleyebilirsiniz?
Neyse ki, sizi rastgele gruplara eklenmekten kurtaran WhatsApp hesabınızın gizlilik bölümünde ince ayar yapabileceğiniz bir ayar var. Bu ayar, sizi gruplara kimlerin ekleyebileceğini özelleştirmenize olanak tanır ve varsayılan olarak ayar, telefon numaranıza sahip herkesin sizi bir gruba ekleyebileceği anlamına gelen “Herkes” olarak ayarlanmıştır. Grup yöneticilerinin, ayarları değiştirdikten sonra bile size davet bağlantıları gönderebileceğini ve gruplara katılmanız için sizi teşvik edebileceğini unutmamak önemlidir. Rastgele kişiler tarafından gruplara eklenmemek için aşağıdaki adımları izleyin:

  • WhatsApp’ı açın, ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklayın.
  • Ayarlar seçeneğine tıklayın ve ardından Hesap’a dokunun.
  • Gizlilik > Gruplar’a tıklayın. Varsayılan ayarın “Herkes” olarak ayarlanması muhtemeldir.
  • Üç seçenek arasından seçim yapabilirsiniz: “Herkes”, “Kişilerim” ve “Hariç Kişilerim”.
  • ‘Herkes’ seçeneği, telefon numaranıza sahip herhangi bir kullanıcının izniniz olmadan sizi bir gruba eklemesine izin verir.
  • ‘Kişim’ seçeneği, yalnızca bu kullanıcıların, numaralarını kişi listenize kaydettiğiniz gruplara sizi eklemesine izin verir.
  • Son ‘Hariç Kişilerim’ seçeneği, daha fazla filtrelemenize ve bir gruba eklenmesini istemediğiniz kişileri listeden kaldırmanıza izin vererek sizi tam olarak kimlerin gruplara ekleyebileceğini seçmenize olanak tanır.
0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: İstenmeyen WhatsApp Gruplarına Eklemenmeyi Nasıl Önlersiniz?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Snapchat, Sohbetlere Bitmoji Tepkileri Ekleyecek

Snapchat, Sohbetlere Bitmoji Tepkileri Ekleyecek: Snapchat yeni yılı bir dizi yeni özellikle karşılıyor. Önümüzdeki günlerde …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör