Mercedes, On Yılın Sonunda Tamamen Elektrikli Olmayı Planlıyor

blank
Mercedes, On Yılın Sonunda Tamamen Elektrikli Olmayı Planlıyor

İçerik: Mercedes, On Yılın Sonunda Tamamen Elektrikli Olmayı Planlıyor

Mercedes, On Yılın Sonunda Tamamen Elektrikli Olmayı Planlıyor:

Mercedes Benz, Perşembe günü elektrifikasyona yönelik son adımını duyurdu ve şirketin 2022 yılına kadar “şirketin hizmet verdiği tüm segmentlerde” model serisinin BEV versiyonlarını sunacağını ve 2025’ten itibaren “yeni başlatılan tüm mimarilerin yalnızca elektrikli olacağını” iddia etti.

Ola Källenius, “EV değişimi hız kazanıyor – özellikle de Mercedes-Benz’in ait olduğu lüks segmentte. Taşma noktası yaklaşıyor ve pazarlar bu on yılın sonunda yalnızca elektrikliye geçtiği için hazır olacağız.” Daimler AG ve Mercedes-Benz AG CEO’su, hazırlanan bir açıklamada söyledi. “Bu adım, sermayenin derin bir yeniden tahsisine işaret ediyor. Karlılık hedeflerimizi korurken bu daha hızlı dönüşümü yöneterek, Mercedes-Benz’in kalıcı başarısını garantileyeceğiz.”

Bunu yapmak için MBZ, 2022 ile 2030 arasında BEV teknolojisine yaklaşık 40 milyar € yatırım yapmayı planlıyor. Dahası, 2025 model yılında MBZ, EV’ye özgü üç mimariyi tanıtacak: Tam boyutlu binek araçlar için MB.EA, Mevcut AMG müşterilerine yönelik performans EV’leri için AMG.EA ve Mercedes’in yeni hafif ticari EV’leri ve servis araçları serisi VAN.EA.

Mercedes, üreteceği tüm bu yeni BEV’ler için ihtiyaç duyacağını tahmin ettiği 200 gigawatt’lık pil üretim kapasitesini karşılamak için önümüzdeki yıllarda sekiz gigafabrika inşa etmeyi ve işletmeyi planlıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Mercedes, On Yılın Sonunda Tamamen Elektrikli Olmayı Planlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör