Rivian, İlk Uluslararası EV Fabrikasını İngiltere’de Kurabilir

blank
Rivian, İlk Uluslararası EV Fabrikasını İngiltere'de Kurabilir

İçerik: Rivian, İlk Uluslararası EV Fabrikasını İngiltere’de Kurabilir

Rivian, İlk Uluslararası EV Fabrikasını İngiltere’de Kurabilir:

Rivian, yalnızca ABD üretimini genişletmeye odaklanmayabilir. Sky News kaynakları, EV tasarımcısının Bristol yakınlarında bir üretim tesisi inşa etmek için İngiliz hükümetiyle görüştüğünü iddia ediyor. Tartışmalar henüz geç aşamalarda değil, ancak her şeyi kapsayan Tesla tarzı bir gigafabrika için yer olmasına rağmen, odak noktasının piller yerine araçların kendisi için üretime odaklandığı bildiriliyor.

Sky, Almanya ve Hollanda’dan rakip tekliflerin geldiğini iddia etti. Bununla birlikte, Birleşik Krallık tesisi devam ederse, hükümetin sözde 1 milyar sterlin (yaklaşık 1,39 milyar dolar) “çok fazla” yatırım yapabileceği söyleniyor. Rivian yorum yapmaktan kaçındı.

Uluslararası genişlemeyi taahhüt etmek için kesinlikle baskı var. Rivian’ın Illinois’deki eski bir Mitsubishi fabrikası olan yalnızca bir fabrikası var ve yalnızca pil de üretebilecek ikinci bir Amerikan tesisi için planlarını açıkladı. Bu çıktı, özellikle Kuzey Amerika dışındaki potansiyel satışları sınırlayabilir ve Amazon’un elektrikli dağıtım kamyonetinin piyasaya sürülmesini engelleyebilir.

Bu, Rivian’ın her ikisi de EV üretim üslerini hızla büyüten Tesla ve Volkswagen gibi rakiplerine karşı koymasına yardımcı olabilir. İngiltere, 2035’te içten yanmalı motorlu araçların satışını yasaklamayı planlıyor ve bu, yerel üretimi elektrikli araçlara çevirmek anlamına geliyor. Bir Rivian fabrikası, ülkenin elektrikli araç üretimine geçişine yardımcı olabilir ve halkın kabulünü çok daha güçlü hale getirecek satışları teşvik etmekten bahsetmiyorum bile.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Rivian, İlk Uluslararası EV Fabrikasını İngiltere’de Kurabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör