Tesla, 1,5 Milyon Dolar Ceza Ödemeyi Kabul Etti

blank
Tesla, 1,5 Milyon Dolar Ceza Ödemeyi Kabul Etti

İçerik: Tesla, 1,5 Milyon Dolar Ceza Ödemeyi Kabul Etti

Tesla, 1,5 Milyon Dolar Ceza Ödemeyi Kabul Etti:

Reuters’in bildirdiğine göre Tesla, şirketin bazı Model S sedanları için maksimum pil voltajını azaltmak için bir yazılım güncellemesi kullandığını iddia eden bir davayı çözmek için 1,5 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

Davacılar, 2019’da yayınlanan yazılım güncellemesinin daha yavaş şarj hızına ve yaklaşık 1.743 araç için menzilin azalmasına neden olduğunu iddia etti. Anlaşmanın sonucunda Tesla, etkilenen araç sahiplerinin her birine 625 dolar ödemeyi kabul etti.

Mahkeme belgesinde, “Bu miktar, geçici olarak düşürülen maksimum voltajın orantılı değerinin birçok katıdır ve bu nedenle Uzlaşma Sınıfı için mükemmel ve verimli bir sonucu temsil eder.” “Karşılığında Uzlaşma Grubu, pillerin maksimum voltajını empoze eden ve daha sonra geri yükleyen yazılım güncellemeleriyle ilgili talepleri serbest bırakacaktır.”

Mal sahipleri için avukatlar, “voltaj sınırlamasının geçici olduğunu, yaklaşık 3 ay süren %10’luk bir azalma ve Mart 2020’de düzeltici güncellemenin yayınlanmasından önce 7 ay daha süren daha küçük bir %7’lik azalmanın geçici olduğunu” tespit eden bir soruşturma yürüttüklerini söyledi. ikinci güncelleme, araçların voltajı zaman içinde sabit bir restorasyon gösterdi.”

Davacıların ödemelerini Tesla’dan nasıl alacakları hemen belli değil. ABD bölge mahkemesi yargıcı, 9 Aralık’ta önerilen anlaşmayla ilgili bir duruşma düzenleyecek. Bir sözcü, yorum talebine yanıt vermedi; Tesla, PR departmanını 2019’da feshetti.

Bu, Tesla’nın müşterilerine araç akülerini kıstıkları için ödeme yapmak zorunda kaldığı ilk sefer değil. Geçen Mayıs ayında şirkete, şarj hızlarını yavaşlattığı için Norveç’teki binlerce müşteriye 136.000 kron (16.000 $) ödeme emri verildi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, 1,5 Milyon Dolar Ceza Ödemeyi Kabul Etti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Çin’in Robot Endüstrisi Her Yıl Yüzde 20 Büyüyecek

Çin’in Robot Endüstrisi Her Yıl Yüzde 20 Büyüyecek: Yakın zamanda yayınlanan “14. “Beş Yıllık Planda …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör