Boeing ve NASA, Starliner’ın Fırlatılmasını Erteledi

blank
Boeing ve NASA, Starliner'ın Fırlatılmasını Erteledi

İçerik: Boeing ve NASA, Starliner’ın Fırlatılmasını Erteledi

Boeing ve NASA, Starliner’ın Fırlatılmasını Erteledi:

Boeing, Starliner uzay aracının değerini kanıtlamak için bir kez daha beklemek zorunda kalacak. Şirket ve NASA, kapsülü Salı günü 13:20 ET’de bir Atlas V roketinin üzerine fırlatmayı planlamıştı, ancak bu artık gerçekleşmiyor.

Boeing, Twitter’da “Bugünkü #Starliner Orbital Flight Test-2 lansmanından geri duruyoruz” dedi. Şirket, gecikmeyi, lansman öncesi hazırlıklar sırasında tespit edilen mühendislerin “tahrik sisteminde beklenmeyen valf konumu göstergelerine” bağladı. Sorunun Starliner veya gemiyi uzaya taşıması beklenen Atlas V roketi ile ilgili olup olmadığı şu anda belli değil. Boeing ve NASA, 4 Ağustos Çarşamba günü durumla ilgili bir güncelleme yapacaklarını söylediler.

Boeing’in Ticari Mürettebat Programı Başkan Yardımcısı ve Program Müdürü John Vollmer, “Bugünkü sonuçtan ve Starliner lansmanımızın yeniden planlanması ihtiyacından dolayı hayal kırıklığına uğradık” dedi. “İnsanlı uzay uçuşu karmaşık, kesin ve affedilmeyen bir çabadır ve Boeing ve NASA ekipleri, uzay aracının güvenliğini ve bütünlüğünü sağlamak ve görev hedeflerimize ulaşmak için ihtiyaç duydukları zamanı alacaktır.”

İlk test uçuşu ters gittikten sonra, Starliner’ın 30 Temmuz’da uzaya dönmesi gerekiyordu. Ancak NASA, yeni Rus ISS Nauka modülünün beklenmedik bir şekilde iticilerini ateşleyerek istasyonu tipik yönünün dışına çıkarmasından sonra uçuşu erteledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Boeing ve NASA, Starliner’ın Fırlatılmasını Erteledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

TAI ve Spirit AS Arasında 1,5 Milyar Dolarlık Sözleşme İmzalandı

TAI ve Spirit AS Arasında 1,5 Milyar Dolarlık Sözleşme İmzalandı: Türk Havacılık ve Uzay Sanayii …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör