Chrome OS Güncellemesine eSIM Desteği Geliyor

blank
Chrome OS Güncellemesine eSIM Desteği Geliyor

İçerik: Chrome OS Güncellemesine eSIM Desteği Geliyor

Chrome OS Güncellemesine eSIM Desteği Geliyor:

Google, platformu çalıştıran cihazları arkadaşlarınızla ve iş arkadaşlarınızla iletişim kurmak için daha etkili bir araç haline getirmek amacıyla Chrome OS için birkaç güncelleme yayınladı. Chrome OS sürüm 92, Google Meet’i yazılımı çalıştıran tüm Chromebook’larda ve bilgisayarlarda önceden yüklenmiş bir Aşamalı Web Uygulaması haline getirerek, kullanıcıların doğrudan Başlatıcı’dan görüntülü görüşme yapmasına olanak tanır. Google, görüntülü aramaları farklı ağ koşullarına uyarlama ve ekran paylaşımı sırasında video performansını ayarlama yeteneği de dahil olmak üzere uygulama için performans iyileştirmeleri yaptığını da söylüyor.

Bazı kişilerin işverenleri veya okulları Zoom’u tercih edebileceğinden, Google, uygulamanın Chromebook’larda daha iyi çalışması için ince ayar yapılmış bir sürümünü yayınlamak için iş mesajlaşma uygulamasıyla da işbirliği yaptı. Bu uygulama artık Google Play Store’da mevcut. Chrome OS artık eSIM’leri de destekleyerek kullanıcılara hücresel bağlantıya ihtiyaç duymaları durumunda bir tane kullanma seçeneği sunuyor. Bu özellik, özellikle yurtdışındayken ağlar arasında geçiş yapması gereken gezginler için kullanışlı görünüyor. Açıkçası, şu anda çok fazla olmayan eSIM uyumlu cihazlarda mevcut, ancak özelliğin gelişinin gelecekte daha fazla Chromebook’un eSIM desteğiyle geleceği anlamına geldiğini umuyoruz.

En yeni Chrome OS, Chromebook’lara yeni bir emoji klavye kısayolu da ekler. Kullanıcılar, Ara veya Başlatıcı tuşu + Üst Karakter + Boşluk tuşlarına basarak, en son kullandıkları emojiyi görebilecekleri kompakt emoji seçiciyi açabilir. Son olarak, Chromebook’lardaki Keşfet uygulaması artık aileler için hazırlanmış bir dijital dergi içeriyor ve her sürüm çocuklar için eğitici uygulamalar içeriyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Chrome OS Güncellemesine eSIM Desteği Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Önümüzdeki 5 Yılda Fiber İnternete 5 Milyar TL Yatırım

Önümüzdeki 5 Yılda Fiber İnternete 5 Milyar TL Yatırım: Teknolojide hızlı bir değişim ve dönüşüm …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör