Çin’de Güneş Enerjisi Yüzde 23 Arttı

blank
Çin'de Güneş Enerjisi Yüzde 23 Arttı

İçerik: Çin’de Güneş Enerjisi Yüzde 23 Arttı

Çin’de Güneş Enerjisi Yüzde 23 Arttı:

Karbondioksit salınımını azaltma ve karbon nötr olma yolunda önemli adımlar atan Çin’de fotovoltaik elektrik üretiminin yılın ilk yarısında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 23,4 arttığı görüldü.

Çin Ulusal Enerji İdaresi Başkanı Wang Dapeng’in açıkladığı verilere göre, ülkenin Ocak-Haziran döneminde güneş enerjisinden elektrik üretimi 157,64 milyar kilovat saat oldu. Wang, aynı dönemde yeni eklenen kurulu fotovoltaik elektrik üretim kapasitesinin 13 milyon kilovat olduğunu ve Haziran sonunda toplam kurulu fotovoltaik elektrik üretim kapasitesinin 268 milyon kilovata ulaştığını söyledi.

Çin, Haziran ayında yeni merkezi fotovoltaik istasyonlar, dağıtılmış fotovoltaik projeler ve kara rüzgar projeleri için merkezi bütçeden sağlanan sübvansiyonları 2021’de sonlandıracağını ve şebeke paritesine ulaşacağını duyurdu. Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu’na göre, 1 Ağustos’tan itibaren yürürlüğe giren politikalar, kaynakların verimli kullanımını teşvik etmeyi ve güneş ve rüzgar enerjisi gibi yüksek kaliteli yeni enerji sektörleri geliştirmeyi amaçlıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin’de Güneş Enerjisi Yüzde 23 Arttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google, 2030’da Suyun Yüzde 120’sini Yenileyeceğini Söyledi

Google, 2030’da Suyun Yüzde 120’sini Yenileyeceğini Söyledi: Google, şirketin 2030 yılına kadar veri merkezlerinde ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör